Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rizikós első motort venni 2...

Rizikós első motort venni 2 millióért?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag új Hondát néztem ki magamnak. Megbízhatóak, van benne nyomaték, nagyon tetszik kinézetre és pár éves, tehát rendelkezik biztonsági featureokkel, pl. ABS, csúszókuplung. Megengedhetem magamnak, maradna még félretett pénz. Pár ezer km 50 köbcentis után, első nagymotornak berizikózzam?

ápr. 28. 00:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudjuk, pontosan miről van szó, de szinte biztos vagyok benne, hogy 50cc-ről a 2 misis kategóriára ugrani kicsit nagy lépés lenne. Miért van ellenedte a fokozatosság?
ápr. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha Honda NC700 amit kinéztél, akkor szerintem nyugodtan megveheted. Az ár meg itt is olyan, mint az autóknál, hogy ezeket is utolérte a drágulás, és előtte lehet 1,2M-ért megkaptad volna. Ez a motor meg 48 lóerő, vagyis még az A2-es kategóriába is belefér.
ápr. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Se füle se farka ennek a kérdésnek. Milyen rizikó...?
ápr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Ha felmerül benned ez a kérdés, akkor még nem vagy elég magabiztos, úgyhogy kisebb, olcsóbb, gyengébb motort vegyél. Majd ha eggyé válsz a motorral, és érzed minden rezdülését, minden helyzetben ura vagy, akkor lépj szintet.
ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát, ha olyat néztél ki, amik 2 millióért mennek, akkor 2 millióba kerül, ez van. Hondával nincs nagy rizikó, ha rendesen karbantartották az előző tulajok, esetleg a konkrét típus jellemző hibáit érdemes megkérdezni, a VFR-ekben pl. új motornál belátható időn belül kinyiffan az alternátor tekercs, azt egyszer az aktuális gazdájának meg kell csináltatnia, de utána nincs vele probléma, ezeket hívjuk típushibának.


Én amúgy zéró, tényleg zéró, 50-esen sem ültem soha tapasztalattal ültem rá az ABS nélküli 95 lóerős motorra. Köszönöm, még élek. Csak nem gyorsan akartam jogsit, hanem tényleg tanulni jártam oda, meg szinte már hobbi, hogy tréningekre járok, jó a környezet, jófejek az emberek, és mindig tanulok újat, ami segít a biztonságos közlekedésben.


Fokozatosságról meg annyit, hogy b*szhatom a fokozatosságot, igen, meredekebb lett volna az elején a tanulási görbe kisebb, könnyebben kezelhető motorral, meg városban kényelmesebb is lenne egy 125-250 köbcentis motor, csak azzal mondjuk nem tudok elmenni az ország másik végére a családomat meglátogatni, így inkább olyan motort vettem, ami minden közlekedési igényemet ki tudja elégíteni.

ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem az ereje miatt ez az árkategória, hanem inkább mert egy újabb modell. Egy CMX500-ról van szó. Mindenhol azt olvastam, hogy kezdőknek ajánlott, kinézetre, ergonómiára álom.
ápr. 28. 13:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt tényleg sokan szeretik, nem hallottam még rá panaszt. Mondjuk ennyi pénzt én sorkettes motorért soha nem adnék, de az már csak ízlés kérdése.
ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az volt a kezdő motorom, imádtam. A rizikó dolgot továbbra sem értem.
ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7: az jó, mert ez nem sorkettes
ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pedig de.
ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!