Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdett valaki nagyobb motoron...

Kezdett valaki nagyobb motoron? Vagy ez senkinek nem ajánlott?

Figyelt kérdés

Nekem 2 motor van ami nagyon tetszik, az egyik 700 köbcenti körüli, súlyra annyira nem durva, viszont arról tudom hogy alacsonyabb embereknek nem kifejezetten ajánlják (én az vagyok)… A másik meg egy tényleg óriási, ~1900 köbcentis túramotor.


Lenne is pénzem megvenni a kettő közül bármelyiket, de első motornak nem hinném hogy ideálisak.


Egy ilyen 500cm3 körüli bobber valószínűleg kifejezetten ideális lenne, de az meg annyira nem tetszik…


Most tényleg vegyek egy olyat “gyakorlásra”, aztán 1-2 év múlva bajlódjak az eladásával?


És aztán vegyem meg azt ami igazán tetszik, ami akkor kitudja hogy milyen árban lesz és mennyire lesz elérhető?



2021. dec. 27. 08:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10 Mondjuk ennek a kérdésnek nem sok értelmét látom. Mi köze van az egyívű megfordulásnak ahhoz, hogy valaki elbír-e a motorral? Ha arra akarsz kilyukadni, hogy lejtőn nyilván nehezebb tologatni egy akkor motort, meg elborulni is könnyebb vele, akkor szerintem inkább az erőhöz van köze, nem a tapasztalathoz. Illetve miért kéne egy ívbe megfordulni? Elég, ha 90°-ban elfordulsz, onnantól már nem lejtőn felfelé kell tolni a motort hátrafelé, szóval relatív könnyen kivitelezhető egy Y megfordulás.
2021. dec. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Ennek a technikai tudáshoz van köze.

Ha te Y-ban akarsz motorral megfordulni, akkor egy mostani motoros vizsgán megbuknal.


Ez alap tananyag.


Csak nem mindegy mivel gyakorló, meg az sem, hogy emelkedő irányból meg tudod-e csinálni.

(segitek: a motorosok majd fele nem tudja...)


Viszont ezek a motor kezelési tapasztalatok mind kellenek a biztonságos motorozashoz.

A könnyű motoron mindig könnyebb tanulni. A nem túl erősön is.

2021. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 Hát egészen biztos vagyok benne, hogy nem létezik ilyen tan/vizsgaanyag, hogy meg tudsz-e fordulni egy 1.9-es túramotorral lejtőn lefelé szűk utcán. Persze, hogy kell végezni egyívű megfordulást, de az említett szituációnak köze sincsen a tananyagban szereplő és vizsgán szituációhoz. A motor is sokkal kisebb, jó eséllyel nem is leszel lejtőn lefelé, meg a helyszín is nyilván úgy van megválasztva, hogy fizikailag lehetséges legyen egy egyívű megfordulás.


Én csak a B kategóriából tudok kiindulni, ott is van a tananyagban egyívű megfordulás, de nyilván ott sem várják el, hogy egy Transittal fordulj meg egyíven egy 5 méter széles úton. Tehát azért maradjunk már a realitás talaján.

2021. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

Motoros rutin vizsgában többször van teljes kör bolyasoron belül maximum 7m átmérővel.


Tehát reálisan 6m körüli átmérőjű kört kell motorozni.


Lejtő valóban nincs a rutin vizsgán, de a forgalmin lehet hiszen ott is feladat az egyívű megfordulas, méghozzá közúton.


És, lássuk be, a való életben is az. Nem is túl ritkán.

2021. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!