Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autód milyen szankciókat...

Az autód milyen szankciókat alkalmaz ellened amikor nem használod a bíztonsági ővet?

Figyelt kérdés
Az én kocsim elöszőr csak csipog, de aztán elveszi a rádió hangerejét.

#biztonsági őv
2021. dec. 30. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sebességtől függően: műszerfalon világít piros jel, szolidan csipog, intenzívebben csipog, kifejezetten hangosan csipog. Mást nem tapasztaltam.
2021. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mert mindig használom.
2021. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A saját autóim közül egyiket sem érdekli, mert az egyik egy '93-as Orion ami még nem is hallott ülésfoglaltság jelzőről meg ilyenekről, a másik meg egy 2000-es Rover 75 ami bár egy "executive car" volt akkoriban (BMW 3-as és 5-ös között volt valahol), és van is benne ülésfoglaltság jelző, nem figyelmeztet ilyesmire.


A céges autóm 2 éves (Kia Ceed), először csak világít a jelzőlámpa, majd ha elindulok és megyek úgy 10km/h-val vagy felette, elkezd pittyegni, amit nem is hagy abba vagy 2 percig, ha nem csatolom be továbbra sem. Ennél tovább nem próbáltam.

2021. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Zörög a kárpit.
2021. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak a középkonzolon, az óra mellett van egy piros jelzés az ajtónak és a biztonsági övnek. Az világít, ha nem vagyok bekötve, egyébként meg sem nyikkan (2001-es Renault Megane).
2021. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sípol percekig.
2021. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A legfiatalabb 30 éves. Van amelyikben öv sincs gyárilag.
2021. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csipog, elég idegesítően. Meg a műszerfalon világít.


Egyik autóba bontóban vettem levágott csatot, a másikban meg az ülés mögött elhúzva eléri azt amibe be kell nyomni abban úgy van becsatolva. Bár gondolkodok azon is hogy a csipogót egyszerűen kikötöm.


Gyakran megyek velük magán úton/területen, illetve ezeken a területeken gyakran tolatok szóval az öv max útban van.

2021. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem csak a szemből érkező rendőr jelenléte szokott figyelmeztetni.... Van az a szitu amikor még be tudod csatolni észrevétlenül, de többnyire csak bízni lehet abban, hogy pont nem oda figyelt a rendőr.....
2021. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak az első üléseket nézi, hátul nem. Először jelez a műszerfalon, majd 20km/h fölött elkezd idegesítően csipogni, és addig nem marad abba, amíg be nem köti magát az illető/ kiszáll vagy le nem állítom a motort. Ha megállok akkor se fejezi be, szóval nem lehet kijátszani. Bár miért akarnám, mindenkinek a saját érdeke és biztonsága, én személy szerint mindig bekötöm magam.
2021. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!