Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek az...

Milyen autót vennétek az alábbi paraméterekkel?

Figyelt kérdés

Legyen elegáns, egyedi(bb), élvezet legyen vezetni, stílusos legyen.

Központi zár, elektromos ablak, esetleg klíma jól jön.

Tudom a használtautó vásárlás szabályait, mit érdemes, mit nem, de én most nem ésszel akarok dönteni. Egy szép régi darab.

Egy egyes golf, vagy egy régi merci? Valami szokatlan sedánban gondolkodnék, de nem tudom.

Tippek?



2021. dec. 30. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a keret
2021. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 veterán vas ***** válasza:
64%

Egy bukólámpás Mx 5-ös Miata a 90-es évekből?

Szerintem van stílusa. ;)

2021. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

"egy egyes golf"


Se nem elegáns, se nem egyedi, se nem szedán, se központi zár, se elektromos ablak és klíma talán volt, de tuti, hogy az olcsóbb felszereltségűekben nem, szóval ritka mint a fehér holló.


Oké értem én, ez csak egy példa volt. De ha a saját feltételeid mellé egy ilyen példát hozol, akkor tisztában vagy te azzal egyáltalán, hogy mit szeretnél? Mert ha még te sem, akkor mi hogy?

2021. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem írtál például árat, hogy miben gondolkozol, pedig az lényeges, mert mindjárt rávágom hogy Lamborghini Espada.


Én régi BMW modellekért vagyok oda, volt is már pár nálam, az E28 például nálam egy örök favorit, mióta volt egy olyasmi 20i-m belőle, mint Draskovics Andrisnak. Nincsenek még most sem úgy túlárazva, mint mondjuk egy E30 (értsd: kb 1,3-2 misiért kaphatsz egy normálisat), és bőven lehet találni olyat, ami tudja az extrákat amiket felsoroltál.


Régi Mercikből a W124 van, ami nekem is bakancslista már nagyon rég óta, csak az árak borzalmasan felmentek, és valahogy az akkori Mercik még nem igazán az extrákkal nyűgözték le az embert (kivétel persze a Sonderklasse). Sok a tekerős ablakos, "fapados" változat, ha klímás, elektromos ablakos, és még jó állapotú W124-et szeretnél, az már kicsit zsebbenyúlós lehet, de persze ha van rá pénzed, egy bitang jó autó még a régi masszív Mercedes filozófia szerint. Ott van még a W201 (a Baby Benz, 190-es) is, de abból aztán főleg kihívás olyat találni amiben vannak extrák és nem túl sok pénz.


Audi szintén kicsit nehéz, mert egyrészt a '90-es évek elején és korábban még nem voltak azon a szinten, mint a Mercedes és a BMW, másrészt extrák terén itt is nehéz jót találni, pedig egy szép 100-as Audi szerintem a mai napig egy elegáns forma. Vezetési élményt mondjuk sokat nem ad, nincs az a masszív érzet mint egy Merciben, sem az a sportos karakter amit egy BMW tudott akkor, csak egy ringatózós hajó jó minőségben megépítve (de nem annyira jó minőségben, mint a mai két konkurens).


De annyira szubjektív dolog ez, hogy nehéz ajánlani bármit. Megbízhatóságról itt már úgyis nehéz beszélni, ezek az autók már annyira öregek, hogy az előéletüktől függ minden, nem az eredendő megbízhatóságuktól, ergo kifoghatsz olyan híresen örök életű régi Swiftet ami lerohad az első sarkon, meg olyan E28-as BMW-t is amivel két évig szinte nulla bajod lesz (lásd Draskovics Andris, ismét - ő jól járt vele).

De az ellenkezőjét is. Az előéleten múlik.


Az meg, hogy neked mi tetszik... azt csak te tudod. Én élek-halok a régi BMW technikáért, szerintem a '90-es évek végéig elképesztő jó autókat gyártottak, mások szerint meg a Mercedes ezerszer jobb, de olyanok is vannak, akiket mindez teljesen hidegen hagy, és a szociautókért vannak oda teljesen - kinek mi a fontos egy autóban.


Viszont remélem hobbiautónak tervezel ilyesmit venni, mert napi használatra igen nagy vállalkozás ilyen idős autót használni. Én megtettem, én is azt mondtam az elején hogy jó lesz az. Nem lett jó.

2021. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennél jóval több régi típus vállalható, ha vigyáztak rá.
2021. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

igen, igaz. az egyes golfnak tetszik a külleme, a felszereltsége nem annyira. :D

Nagyjából körbelőttem, hogy mit szeretnék, de nincs kőbe vésve.


Az mx5 az jópofa autó :D De akkor inkább fiat barchetta nekem.

2021. dec. 30. 12:34
 7/18 A kérdező kommentje:
Keretet nem írok, ne szoruljunk bele gondolkodásügyileg :D
2021. dec. 30. 12:34
 8/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Főleg a négyesnek a hosszú sorokat. :D :)

2021. dec. 30. 12:38
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 125-ös polski , tetszik de piszkosul, meg a duplakörlámpás kockalada VAZ-2106.


Egyikben sincs semmilyen extra, bár nálam ez inkább előnyként van nyilvántartva :)


Amúgy felextrázni bármit fellehet, klíma, központi, ablakemelő stb stb utólag beépíthető/kialakítható.

2021. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A kereklámpa ereje :D bizony, megdobja az outfitet :D
2021. dec. 30. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!