Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » J Astrának valóban nem lehet...

J Astrának valóban nem lehet csinálni semmit a kézifékkel, hogy ne fagyjon be?

Figyelt kérdés

2012, 1.7CDTI kombi, klasszikus mechanikus kézifékkel. Céges autó, és mikor a céges szerelőhöz fordultam a problémával, azt mondta, hogy nincs mit csináljon vele, hiába kicseréli a bowdent meg mindent, akkor is be fog fagyni, mert gyári hibás a rendszer és könnyen bejut a víz. A megoldás egyszerűen annyi, hogy télen ne használjam.

Egy 10éves népszerű autó valóban ilyen konstrukciós hibával kerül piacra, vagy csak a szerelő kamuzott valamit mert nem volt kedve megjavítani?



2022. jan. 2. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettő ilyen autó is van az ismerettségi körben, egyik 10éves a másik pedig fiatalabb. Mindkettő napi használatban van, de nem volt még ilyen gond velük.
2022. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el másik szerelőhöz.
2022. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A cégnek van saját műhelye és szerelője, aki csak a flotta autókat szervizeli. Mindezek mellett kétlem, hogy fizetnének egy külsős szerelőnek a javitásért. Én pedig mégkevésbe fogom a saját pénzem költeni a céges autóra.
2022. jan. 2. 14:36
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Egy bowden nem lehet gyári hiba miatt fogékony a befagyásra. Ilyen nincs. Minden bowdenes kézifék hajlamos erre, de ez nem gyári hiba. Egyszerűen csak ki van téve az időjárásnak, bekerül a bowdenházba a víz, aztán megfagy. Ennyi. Abban persze igaza van, hogy nem lehet ellene mit tenni.
2022. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Télen nem hazsnálunk kéziféket, ennyi. Befagyni szinte bármelyik autónál befagy főleg amelyik hagyományos rendszerű, ez nem gyári és nemt ervezési hiba, ez ilyen, bejut a víz befagy ennyi kész. Télen nem hazsnáljuk a kéziféket, szépen berakod sebességbe, ha lejtőn orral előre lejt akkor hátramenetbe és minden esetbe a kerék nézzen a padkára ha esetleg megindulna akkor ne guruljon el a francba hanem a apdka majd megfogja. Ha meg annyir félsz akkor kerekeket kiékeled és ennyi, nem egy macerás dolog én szerintem.


Engem vezetni is így tanítottak hogy télen a kézifék létezését elfelejtük mert befagyhat pont. Aztán nem egy nem kettő szerelő mondta nekem hogy télen ne használjuk hiába mondják hogy nem lenne szabad befagynia meg baromság mert mondanak iylet, befagyhat csak újbb autóknál erre kevesebb az esély, de ugyanúgy megvan az esély erre higyjem el.

2022. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy fagy be, az enyém sose fagyott még be pedig mindíg használom.
2022. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Amúgy meg mikor volt olyan mértékű fagy, hogy a kézifék befagyott volna? ;)
2022. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

#6 Nekem meg még sosem jött ki az aranyerem, úgyhogy AZ ARANYÉR NEM LÉTEZIK!

Ne legyél már ilyen rövidlátó...

2022. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
8. Te aztán okos vagy !!!
2022. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!