Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon megsertodnek majd az...

Nagyon megsertodnek majd az autoszerelok, hogy ha a beépitendo alkatreszeket en veszem meg es viszem oda? Csak mert fiatal korom miatt ugy tunik hogy mindenhol megprobalnak lehuzni. Es pontosan tudom hogy az alkatreszekre es rateszik a hasznukat.

Figyelt kérdés
En meg nem akarom hogy hulyenek nezzenek azert mert 20 eves vagyok. Multkor fenyezonel 110 ezerert akartak fenyezni a hatso lokharitomat es hozza meg kiseloadas is volt hogy miert kerul ennyibe, ide szemelyesen mentem el termeszetesen nem fogadtam el mivel draga volt nagyon, ez utan egy 2 utcaval lejebbi fenyezonek e mailt irtam 50 ezerert lefenyezte es kijavitotta a hibakat tokeletesen. Ismerosom lengescsillapitokat csereltetett az autojan, utana cikkszam szerint kikerestem autodocon es erdekes modon duplaja annyiba kerult a szerelonel csak az alkatresz, es pont ezt akarom elkerulni en is, csak nem tudom hogy ezt igy fogjak e vallalni?
2022. jan. 3. 21:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

"Csak mert fiatal korom miatt ugy tunik hogy mindenhol megprobalnak lehuzni"

És szerinted az autósboltban ahol veszed az alkatrészeket nem húznak majd le?

Különben is, igényes szerelők hozott alaktrészekből nem dolgoznak. A kókler nem fog elhajtani, neki a kis pénz is pénz, ő a szart is beépíti neked.

2022. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Felénk van egy műhely, ott hozott alkatrészeknél magasabb az óradíj, szóval sehogyan sem járnál jobban. Először érdeklődj a szerelőnél hogy mennyi lenne az alkatrész és utána dönts. Igaz a szerelők legtöbbször a háromszorosan túlárazott Unixnál már Bárdinál vásárolnak azért is ilyen drága.
2022. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
67%

Sok szerelő szemétkedik ezzel, mert extra hasznuk van az alkatrészen. Nekem van megbízható szerelőm, aki zokszó nélkül beépíti amit viszek. Valamikor így csinálom, máskor rá bízom. Nincs más óradíj emiatt.

Az az igazság, hogy ez bizalmi alapon megy, mert ha odaviszed egy ismeretlen szerelőhöz, hogy építse be, a munkaórák számával ugyanúgy le tud húzni.

2022. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
A szerelőnek nem ingyer repül az alkatresz a műhelybe... nyilvan tesz rá hasznot.
2022. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
2. Jaja... ezt akartam meg írni az előző kommentben.
2022. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%

Hülyeség, hogy nem dolgoznak hozott alkatrészből a normálisak.

Nekem még németországban is megcsinálják. Viszont a szerelőmben megbízok, és jártam már úgy, hogy online rendeltem alkatrészt, és az alvázszám szerint becsszóra passzol, aztán küldhettem vissza, mert mégsem volt jó.

Így ezt hanyagolom. De még az atu hálóuatuknál is volt, hogy a szervizvezető lekérte a márkaboltból a klímahûtő árát, és ő mondta, hogy tudja, hogy sok a 400 euró, és rendelhetek valeot 120-ért (ez jönne a márkaboltból is), és beszereli, csak figyeljek, mert van többféle.


Magyarországon fateroméknak meg megmondta a szerelő egyenesen, hogy beleteszi a hozott olajat is, de akkor drágább az óradíj.


Egyébként otthon megértem azt is, aki nemet mind, mert lehet kapni annyira retek utángyártott alkatrészeket is, amiért meg a szerelő tartja a hátát, ha gond van.

Plusz otthon sokan meg is veszek ezeket.

2022. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem megsértődni fognak, hanem vagy elküldeni, vagy az órabérrel lehúzni, ahogy írták is.


1 tanácsot tudok adni: ismerősi körből szerezz szerelőt és mindig hozzá vidd a kocsit. (Ismerősi kör: ne 2 utcával lejjebbről, hanem pl. valamelyik rokonod régi szerelőjéhez.) Lássa, hogy állandó ügyfele leszel, így talán nem fog lerántani, mint a sz_ros gatyát. Az alkatrészt, ha új kell, bízd rá, ha jó a használt is, keress bontóból. Így látja, hogy magadnak akarsz spórolni, és nem az ő zsebéből akarod kiszedni a hasznot. Sehogy nem lesz olcsó, de így a kisebbik rosszat választod.


Én is így csinálom, minden alkatrészt rábízok, az árától nyelek egy nagyot és elfelejtem. Én tudom, hogy normálisan lesz megcsinálva, új alkatrésszel, ő meg örül, ha meglát, mert kereshet rajtam, de ez legalább a munkáján és hozzáállásán is meg fog látszani... Le kell nyelnem, hogy a kocsi fenntartás nem olcsó. Ha kinézel egy szerelőt és mindig szarozol az alkatrésszel, előbb-utóbb megunja. Vagy hetekre ad időpontot, vagy csak összecsap mindent. Ne csak azt nézd, hogy mennyi pénz marad a zsebedben, hanem azt is, hogy mit kapsz cserébe. Ha nem fér bele, el kell adni a kocsit.


Szerinted, ha könnyen el lehetne kerülni, hogy keressenek az alkatrészen, akkor nem mindenki úgy csinálná, ahogy te akarod? :) Egy közös üzlet alapja, hogy mindketten jól kell járjatok. Ha csak te jársz jól, akkor nem lesz benne partnered, mert a másiknak is jönnek a csekkek.

2022. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Normális autószerelő nem fog megsértődni,hiszen sokkal jobban jár Veled hiszen annyival több pénzt lehúz tőled javítási díjként hogy meg legyen az alkatrész ára is, ráadásul ha később bármilyen gond lesz a kocsival közli veled: amit te hoztál azt építettem be, menj panaszkodni ahhoz akitől a cuccokat vetted.
2022. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%
8: 👍👍👍
2022. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
1 es szerinted egy nemzetkozi nagyker hogy huz le ugy hogy az árai fele az itthoni unix es bardinak? Es mi az hogy a szart is beepiti szoval szerinted ha nem a szerelon keresztul veszem meg lengescsillapitot hanem ugyan azt cikkszam szerint en rendelem akkor az mar szar lesz? Erdekes a gondolkodas 😅
2022. jan. 3. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!