Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond? KB Mennyi...

Mi lehet a gond? KB Mennyi idő egy szerelőnek az elülső lengéscsillapító csere? ( nem mindegy hogy 1 vagy 5 óra..)

Figyelt kérdés

Most tapasztalom ezt először, eddig minden rendben volt.

Édesanyám autója, renault twingo (2001) egyszerűen elindultunk vele ( akkor egy hatalmas koppanás mintha valami ütődött volna ), és utánna azóta a kanyarokban recseg valami, de csak mélyebb kanyarodás esetén, illetve egyenesben minden rendben. (Ebben az autóban nincs szervó) Szerintem az első rugók egyike vagy a lengéscsillapítók mentek el, és lejjebb lehet az eleje, majd kanyarodásnál súrolhat valamit a kerék.

Próbáltam kátyúkra hajtani külön a bal elsővel és a jobb elsővel menet közben. ( bal első, normal mély- tompított koppanás még a jobb elsőnél kicsit kattogósabb recsenősebb )



2022. jan. 4. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért alá nézhetnél mert ha a gumi ér bele valamibe akkor eldurranhat hamar .
2022. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet rugó is, igen, de lehet akár lengéscsillapító ütköző is. Alá kéne nézni, de ha nem értesz hozzá, nem is biztos hogy feltűnik a probléma.


Egy lengéscsillapító, vagy rugó csere egy gyakorlott szerelőnek megfelelő szerszámokkal nem több 1 óránál, de ha minden szerelő csak annyit számlázna ki amennyit valóban dolgozik, akkor nem élnének jól. Szerintem kb 2 órányi órabérre számolj, ha tényleg ennyire egyszerű a probléma, de ha mondjuk durvább, és/vagy mindkét oldalt csere van, akkor többre is, szerelője válogatja.

2022. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mivel ezeket párban cserélik, így adott a kettő oldalú csere akarmi is történt ezzel .
2022. jan. 4. 13:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, én már abból indultam ki ahogy a legtöbben felfogják itt a szervizkérdést...
2022. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:

Vízszintes talajon megmérheted centivel, hogy a két oldalon egyforma magasan van-e a sárvédőnyílás legfelső pontja. Ha nem, akkor szinte biztos a rugótörés.

Meg kell nézni, hogy a gumi sehol sem ér semmibe. Kifordított állapotban is van-e mindenütt elég (legalább 3-4 centi) hely. Különben hamar lekoptathatod a gumit egy sávban és akkor azt is cserélni kell. Vagy durrdefekt.

2022. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

"Ha nem, akkor szinte biztos a rugótörés."

Vagy öreg autónál eltört a rugó alsó vagy felső támasztási pontja. Első keréknél a felső támasz a motortérből ellenőrizhető.

Az alsó támasz a lengéscsillapítón van, ahogy 2-es is írta. Azt is látod, ha a kormánnyal kifordítod a kerekeket.

2022. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett a vége, kiváncsi vagyok.
2022. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy helyben nehezkes a kormány tekerés, mivel nincsen benne szervó sem illetve félek, hogy nagyobb kár keletkezik benne.

Balrafordulasnal nyikorgós a hang, illetve parkolásnál .

2022. jan. 4. 20:37
 9/10 anonim ***** válasza:

minden munkának van egy normaideje amit hivatalosan elszámolhatnak mert különben mindent kétszer annyi idő alatt csinálnának

mondjuk ez a hivatalos szervizekre igaz

a munkadíjat úgyis előtte kell lebeszélni de ne a muter menjen mert a nőket szeretik hüjének nézni

2022. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:

"Egy helyben nehezkes a kormány tekerés, mivel nincsen benne szervó sem illetve félek, hogy nagyobb kár keletkezik benne."

Úgy érted, hogy nem nézed meg, hogy eltört-e a lengéscsillapítón az alsó tányér, mert nehéz a kormányt tekerni? Vagy mert az egyszeri helyben kormányzás megárthat az autónak?

De a felső rögzítési pontot megnézed a motortérben? És a centiméteres mérés?

2022. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!