Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Háromhengeres motort mennyire...

Hejjho23 kérdése:

Háromhengeres motort mennyire macera négyhengeresre váltani?

Figyelt kérdés
Családból olcsón vettem egy nagyon jól felszerelt második generációs Fabiát 1.2 HTP. A lánc előbb utóbb meg fogja adni magát ahogy a TSI motorok is alapvetően hiábasak a lánchajtással. Amúgy tökéletesen boldog vagyok vele, a motor zavar egyedül mikor adja fel a lánc, ráadásul pályán sokat eszik ha tartani akarom a 130at. Érdemesebb lesz egy másik kocsira cserélnem és keresni egy hasonló felszereltséget viszonylag drágán, vagy megoldható a motorcsere egy 1.4esre? Nem tudom mennyire ütközik a hengerszám miatt, mert amúgy megérné megtartanom, újonnan vett jól karbbantartott autó szerintem még a motorcserével is olcsóbban jönnék ki mintha keresnék egy másik jól felszereltet. Kérdés hogy a hengerek miatt mennyi a + költség, vagy egyáltalán megoldható e. Kell másik leömlő meg isten tudja hogyan menne az elektornika. Ez már túl nagy munka, vagy hétköznapinak mondható?

2022. jan. 5. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, anyagi katasztrófa mindennel együtt. Elad -> négyhengeres vesz.
2022. jan. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noren1989 ***** válasza:
95%

Ahogy #1mondja...csak a melóra szàzezreket felszàmolnànak, alkatrészt nem szàmítva.


Mennyi az egész kocsi értéke?

2022. jan. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Chip Foose egy het alatt izomautot csinalna belole :)))
2022. jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Hát a motortartó bak, a váltóhoz csatlakozás, a blokk nagysága, ezektől sok függ. A motorcsere NEM olyan vészes egy régebbi autónál!!! Itt inkább a kivitelezhetőségtől függ de azt csakis autószerelő fogja tudni, típusfüggő. . A váltóáttétel lehet túl rövid, azt Te tudod, 3 ezer körül viszi-e a 100-at, vagy fölötte, 5-ösben.
2022. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nagyon jó kérdés hogy mennyiért menne el ez a kis szépség. A generáció 2008-2014 között létezett, ez egy 2008as szóval a régebbbiek közé tartozik. De szépen felszerelt 150.000Km-el és esztétikai hibákkal.

Szerintem összetehetem az összes kezem ha a mostani árakkal elmenne 1.200.000ért, de ha nem költök rá reálisabb az 1.100.000.


Az új ezekkel az árakkal nos... nem is nagyon találok olyat amiben van mondjuk ülésfűtés, de minimum 1.500.000 egészen 2 misig.


Tehát legjobb esetben 300 lenne a különbség ahol tényleg fölös motort cserélni, rosszabb esetben akár 900 is lehet, (amibe már bőven beleférne) bár akkor gyanúsan már egy fokkal fiatlabb autóm lenne, de a mostaninak meg tudom a teljes előéletét.


Végső soron fizikailag a váltó a bakok meg minden azonos a nagyobikkal, egyedül a hengerek száma nem.


Szóval a konklúzió? Fingom sincs.

Biztonságosabbnak hangzik megtartani a régit, hisz tudok róla mindent és kb pont leszarom az esztétikai hibákat.

Másrészről lehet olcsóbban kijönnék és RENGETEG macerától óvnám meg magam ha eladnám és vennék egy másikat, sőt még fiatalabb is lenne, bár isten tudja milyen előélettel.


Na Domonkos most mi legyen? Chip Foose még titkos befutó lehet.


Ha ügyes vagyok és türelmesen böngészek biztos jobban megéri venni egy másikat, de hozzá tartozik a történethez hogy a mostani Fabia fillérekért 600ért lett az enyém 4 hónapja. Így még mindig olcsóba lenne egy motorcserével is, ráadásul szégyenletes eladni jóval drágábbért rövid időn belül, hisz ezt a szülők is megtehették volna.

A leghumánusabb talán az lenne ha ezt most úgy ahogy van használnám legalább egy évig de inkább több, aztán majd később vennék egy másikat, vagy akkor már összeszorítanám a fogam addig míg nem lesz pénzem álomautóra 5-6 misiért. Persze addig vadul enné a benzit autópályán, és én munkából adódóan (főleg nyáron) az ország bármely pontjára hívhatnak dolgozni (ezért is szeretjük cégen belül tartani a 130at mert az idő nagy nagy kincs).

2022. jan. 5. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Ember. Menj el egy autó szerelőhöz és kérdezd meg:D


Szerintem ilyen nagyságrendű kérdést nem vadidegen gyakorin lógó emberekre kéne bíznod.

2022. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1.2 és 1.4 között elenyésző lesz a különbség autópálya tempónál.
2023. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!