Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adjam fel a vezetést? Nem...

Adjam fel a vezetést? Nem való nekem jogosítvány?

Figyelt kérdés

40. óránál járok. Tudom nem a legszebb, de kicsit mintha az oktatóm is húzná az időt (városon kívűl szinte alig voltam, pedig elvileg az autópálya vizsgaútvonal. Az autó ellenőrzését sem mutatta még).


Nemrég kezdtünk el tanulni parkolni, vagyis igazából minden órán egyszer. Ünnepek miatt sok idő kiesett most voltam először, és nem igazán ment a parkolás, ezt inkább úgy mondanám hogy korrigálnom kellett mindet, bár csak egyszer. Sokszor nem tudtam elsőre felmérni a járdaszegély távolságát, vagy hogy milyen ívben fog beférni az autó. Aztán megoldottam, véletlenül se szólt bele pedig kértem segítséget azt mondta meg kell tudnom oldani. És utána rámzúdította hogy nekem milyen aluliskolázott agyam van hogy nem tudtam elsőre egyenesen beállni pedig egyszerű lett volna.


Gyengeségeim közé tartozik még, hogy néha hajlamos vagyok követni a sávot, még ha le is visz valamerre, mindig elfelejtem ha az oktató nem szól akkor az egyenes sávot kell keresnem. Ilyenkor az oktatóm fel tudna kb robbanni, és kiabál velem, hogy sosem megyek át a vizsgán.


Amin még felhúzta magát nagyon, hogy vannak közlekedési helyzetek, mikor el kell engedni a másikat, ki kell kerülni, stb. Én ilyenkor mindig a biztonságosabb utat választom és inkább megvárom míg mindenki elmegy, lehúzódok, de erre is csak üvöltött velem, hogy nem akar velem soha találkozni a közlekedésben ha ennyire tutyimutyi vagyok. Általában ilyenkor bele is tapos a gázba helyettem meg elrántja a kormányt, én meg az ijedtségtől utána se nagyon tudok koncentrálni.

Illetve háromszöges elsőbbségadásnál én inkább mindig megállok mert éltem már át balesetet, és bennem van ez a biztonságtudat, erre is káromkodott hogy miért nem nézem meg nagyon messziről hogy üres az út, és menjek mert a mögöttem lévő is menne már. Tehát elmondása szerint néha életveszélyesen gondolkodom. Vagy valami ilyesmi...


Annyira el vagyok keseredve hogy most is a sírás szélén állok, aludni sem bírok. Egyébként eddig imádtam vezetni, jól tudok váltani,"legyőztem" az oktatóm szőke nős sztereotípiáját hogy első 50 óra csak a kuplungkezelésről fog szólni. Én úgy érzem teljesen figyelmes vagyok már, észreveszek minden táblát, lámpáknál dinamikusan indulok el, nem fullasztom le a kocsit... Nem pörgetem túl a motort, a tükrökön van folyton a szemem, holtteret ellenőrzök... tehát ha az oktató nem kiabálna velem én a kis tudásommal azt hinném tudok vezetni.


Nem kis pénzem van már benne, és most őrlődök hogy az oktatóm reagálta-e túl, mert amúgysem a türelméről híres de a környéken ő a LEGJOBB oktato (elvileg), vagy tényleg ennyire nem nekem való. Ha már autós képet látok facebookon összerándul a gyomrom, most is aludni akartam volna és cseng a fülemben ahogy csúnyán ordibál velem az oktató. Teljesen elment a kedvem... Elfogadom azt is ha ezek a hibák tényleg olyanok hogy hanyagoljam a vezetést, csak jobban értékelnék egy higgadt őszinte véleményt, mint egy ordítozó fröcsögést. Kedden megyek legközelebb de lehet inkább feladom...


Bocsi ha hosszú lett és előre köszönöm a válaszokat.


2022. jan. 7. 01:13
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Először is a jó oktató türelmes, ezért nem hiszem, hogy nagyon top egy olyan ember, aki olyanokat mond, hogy "aluliskolázott agyad" van, meg bele is tapos a gázba helyetted.


Ez a vezetés tanulás most olyan érzés neked mintha még x évig el kéne tűrnöd és minden alkalommal ő jut eszedbe vezetéskor, pedig már csak néhány órát fogsz vele találkozni és utána jó esetben akár soha nem találkoztok, még vezetés során sem. Vedd úgy, hogy ő egy ilyen típusú ember és most lehetőséged van megtanulni kezelni azt a helyzetet, hogy vele kell együtt dolgoznod.


Friss jogsival senki nem tud vezetni, nekem is a jogsi utáni rengeteg vezetés és új helyzet adja meg azt a tapasztalatot, hogy tudok vezetni.

2022. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Egyik ismerosom 65orat vezetett le mielott az elso vizsgaja volt, megbukott, vett meg 10 orat majd utana atment. Azota vezet mindennap. Nem szabad feladni.

Velem pedig az tortent meg, hogy a 20.ora korul elkezdett velem ordibalni az oktatom, hogy meg legalabb 100ora kell, hogy engem vizsgazni engedjen :) 35 ora utan elsore atmentem.

2022. jan. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 krwkco ***** válasza:
96%

Kétféle dolgot mond az oktatód vezetés közben: egyrészt utasít valamire, azt végre kell hajtanod.

Másrészt értékel, minősít vagy szid. Azzal ráérsz foglalkozni, amikor már nem vezetsz, vagy éppen sohasem.

Képzeld azt, hogy egy varjú ül a melletted levő ülésen. Károg és rikácsol, de nincs jelentősége. Mondogasd magadban, hogy varjú, varjú, varjú.

2022. jan. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krwkco ***** válasza:
94%

Ja, és ha beletapos a gázba nem kell megijedni. Az ő feladata, hogy ne történjen baj. Még akkor sem, ha Te csinálsz valamit rosszul. Ez a foglalkozása, erre van kiképezve.

Részedről tekintsd úgy, mintha számítógépes szimulációban vezetnél. (Nem f1-esben, hanem olyanban, ahol az nyer, aki a legszabályosabban közlekedik. :-) )

2022. jan. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Az autó ellenőrzését sem mutatta még.


Nekem ezt vizsga előtt mondták el :DDD nem volt problémám vele.

2022. jan. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az oktató egy idióta. Menj át azonnal másik oktatóhoz, nem vagy köteles eltűrni a kiakadásait, azt meg főleg nem, hogy kiabál és elhord mindennek. Szerintem neked pont azért megy rosszabbul a vezetés, mert így bánik veled ez az oktatónak nem nevezhető köcsög. Válts oktatót mielőbb, és szinte biztos, hogy jobban fog menni a vezetés.
2022. jan. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs legjobb oktató, mert vezetni úgyse ők tanítanak, hanem majd a rutin meg az évek. Hagyd ott ezt a vadbarmot és csak menj át a vizsgán, utána a magad ura vagy.
2022. jan. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer sem kiabalt velem az oktatom.

Ha megtette volna ott helyben megallok,kiszallok es otthagyom.

Felnott ember vagyok,en fizetek neki.

Nekem szerencsere tenyleg egy nagyon jo oktatot sikerult kifognom.

Az elejetol sokat parkoltunk,es igen,volt,hogy nem ment.tizedjere sem ugyanoda,ugyanonnan.akkor megmutatta ujra,es ujra.

Foleg az elore meroleges parkolassal volt bajom.tolatva merolegesen es parhuzamosan is siman bealltam.azota se szeretek orral beallni,max ha 2 hely van szabadon.ezerszer inkabb parkolok tolatva😅

Vizsga elott 2 nappal kb semmi nem sikerult.a legbenabb vezetesem volt.

Akkor is halal nyugalommal viselte,es max felrealltunk es elmondta mi volt a hiba,hogy kellene kijavitani,mit kellene maskepp csinalni.

Elsore atmentem vizsgan,raadasul a 30.oran.

Keress masik oktatot,vannak meg tenyleg normalisak.

2022. jan. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én oktatóm sem tanított semmit. Utólag tudtam meg, hogy parkolásnak van trükkje és nem csak érzésből kell. De 30 órával és teljesen más autóval elsőre levizsgáztam. 40 óra nem olyan sok haver 50 ment át 2 bukott és le is fizette. Viszont a túl elővigyázatosság, meg mindenkit elengetunk az tényleg baleset veszélyes. Kresz szerint járj el. Én is szarul voltam a mikor mennem kellet vezetni (oktató miatt), szerintem menj 1 vizsgára ha nem sikerül válts oktatót. Próbáld nyaggatni, hogy szeretnél vizsgázni és magyarázon mindent amit nem értesz, meg ami nem megy annyira. Hajrá! Jogsi bazi fontos! :D
2022. jan. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Hagyd abba ha ennyi óra után nem megy.
2022. jan. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!