Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vezetik be hogy...

Miért nem vezetik be hogy műszakin, ha valótlan a futott km állás (visszatekerte a tulaj) akkor teljes papír elkobzás, autó lefoglalás és 500.000Ft bírság?

Figyelt kérdés

Sok hirdetésben látom, hogy vissza van tekerve.


Volt egy Suzka amit személyesen is megnéztem, állította a tulaj csak 150e van benne, közben 251e volt. Én elmondtam neki, hogy ez büncselekmény.


Ami pl. balesetveszélyes lehet, láncot, égszíjakat szokás cserélni.



2022. jan. 7. 06:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz további szigorítások lesznek (hála az égnek).



Ha valaki 310 e volt az autójában utána 210 e lesz akkor azonnali papír elkobzását és az illető mehet a börtönbe 30 napra, és 1 m forint bírság.


Így kéne ezt csinálni!

2022. jan. 9. 06:16
 12/19 A kérdező kommentje:

Ős Swift a nepperek kedvence ami 99.999km ig mutat aztán átfordul.



Ott meg bevezetném, hogy kötelesek digitálisra kicseréltetni vagy börtön és bírság.


Nem lenne ez a tekergéléses farokság. A magyar nepperek tehetnek róla, annak idején nem kellett volna tekergetni és nem itt tartanánk.

2022. jan. 9. 06:20
 13/19 anonim ***** válasza:
37%

Éd mi van régi t4-ekkel, aminek a 2,5-ös motorja millió felett is megy gyakran, ott köteleznéd a 7 jegyű számlálót?

Vagy helyszíni főbelövés, ha átfordul?


Eleve az óratekergetést a bárgyú kilométerfétises tökfilkók generálják.

Ha nem akarnának 10-15 éves autót 80 ezerrel venni, akkor nem tekergetnék az órát.

2022. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13# Ha pénzéhes tróger nepperek nem akarnának rögtön milliomosak lenni akkor, nem lenne tekergetés.



14# ment a bejelentés + negatív.



Sok itt a csaló nepper úgy látom, Isten nem ver bottal, úgyhogy amit elcsaltatok és emberek miattatok haltak, meg azt majd a karma elintézi, na csááá

2022. jan. 9. 11:02
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

Ebből a kommentből látszik igazán, hogy csak egy arrogáns kis kuki vagy. Senki sem nepper itt, csak vannak nagyobb problémák is a társadalomban, minthogy óratekergetés drákói szigorral történő megtorlása.

És normális ember nem vesz ilyen nepperől autót. Ahogy értelmes ember azt is tudja, hogy nem fogok ittapirosholapirosozni a pályaudvari cigóval.


Azt is megnézném, hogy az együgyű potenciális madaraknak hogy állna a szája, ha az lenne a választásuk, hogy új vagy 1-2 éves autó 3-4-5 millióért, vagy 15 éves, de mind 250+ ezer km-rel.


De ők az irreális elvárásaikkal, á nem, ők nem részei a gépezetnek, amikor olcsó öreget akarnak kevés kilométerrel.


Én is azért veszek kocsit, hogy a garázsban álljon 15 évig, hogy majd valami okostojás megvehesse kevés kilométerrel, olcsón a kora miatt.


P.S.: senki sem írta, hogy ne lenne elítélendő a tekergetés, de ne a jóhiszemű felhasználókat büntessük már idióta szabályokkal.


Szerintem ilyen alapon mehetnél tüntetni azért is, mert mostanában kevés a hó.

2022. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

Aki úgy megy autót vásárolni, hogy a legfontosabb kérdése: "mennyi kilométer van benne"? az nagyjából annyit érthet az autóhoz, mint a 10 éves Pistike, aki azt nézi, hogy meddig van kalibrálva a sebességmérő.

Hú ez 220-at megy!!! - mondja, miközben bekukucskál az oldalablakon. :D

2022. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

15# Eléggé nepper szagod van, egy átlag ember nem vitatkozik így a kilométerekkel, és harcolja, hogy akkor szalon autót vegyél....



Ha egy kategórián belül közép és felett nézem, akkor bizony nehogy már elvesszen a szervizkönyv, Orbánisztánba menet a tekergetők birodalmába.


Saját autómat is úgy vásároltam, szervizkönyv stb. meglegyen, egy forintot nem alkudtam az árból pedig megtehettem volna. Utólag jól át... de a többi az más téma.


Nem azt mondom patika autó legyen, van rajta egy horpadás kit érdekel? De mikor egy visszatekert roncsot akarnak eladni megkímélt állapotban na az tréé.

2022. jan. 10. 06:49
 18/19 anonim ***** válasza:

“ Eléggé nepper szagod van, egy átlag ember nem vitatkozik így a kilométerekkel”


Sosem kereskedtem. Főiskola mellett fiatalon hobbiműhelyem volt, fényeztem.

4 éve mégis átbaxtak németeknél gazdagabb jómódú családnál, mint szart a palánkon.

Adott márkából vettem 185 ezerrel korábban benzinest(szervizkönyv nélkül). 100 ezret ment gond nélkül, mai napig megvan hobbiautóként.

Ugyanennyivel dieselt vettem szervizkönyvvel, ami szintén problémamentes volt több mint 100 ezerig. Na a következő generációból azonos motorral vettem egy patikának kinézőt 4 éve szintén 185 ezer körül. Szervizkönyvvel. Minden hónapra jut valami elektromos hiba, eszi az olajat, plusz kiderült, hogy a burkoltok alatt annyira rohad, hogy eladni nincs pofám, ki lett hegesztve, és amíg kap műszakit addig megy aztán bontó.

Ennyire számít a kilométer.

2022. jan. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Elfogadom, ha ragaszkodsz a szervizkönyvhöz, de azért tudj róla, egy megfelelő ember, bármikor tud olyan "hiteles adatok"-at dokumentálni amilyet szeretnél.

Természetesen utólag!

Ennek az ára max. egy Deák-arcképes papírka, vagy egy üveg márkás ital, de akár egy jóbaráti gesztusként is megoldható.

......és a következő mozzanat, hogy mindez még a gépi nyilvántartásba is bekerül.

Így ezek az adatok -a következő potenciális vásárlójelöltnek- maximális bizalmat és védettséget jelentenek.


Az eladó nagy-nagy örömére. ;)

2022. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!