Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gáz az, ha az oktatóm...

Mennyire gáz az, ha az oktatóm adott le engem?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva, az oktatóm leadott engem, mert úgy érzi nem haladok sehova (olyan 10. óránál jártunk) és nekem az automataváltós kocsi lenne a jó. Ez teljesen letört engem, különösen azért, mert egy teljesen korrekt oktatóról van szó, aki soha nem üvöltötte le a fejem se nem próbált pénzzel lehúzni. Van akivel történt ehhez hasonló? Ha igen, ti folytattátok a végén illetve sikerült jogsit szerezni? Őszintén szólva erősen gondolkozok, hogy otthagyom a francba az egészet.

2022. jan. 9. 00:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon gáz.
2022. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%

10. óránál jársz ez jó, én talán a 7. óránál sem tudtam hogy mit ért az alatt hogy következő lehetőségnél szeretnénk jobbra haladni, amikor még volt 1 parkoló, így indexeltem, és ha nem lép közbe az oktató, összetörök egy Porsche cayenne-t mert ő azt hitte hogy mellette fogok bekanyarodni :D

Negyedjére levizsgáztam szerencsére, bár addigra elment az össze maradék kedvem a vezetéstől.

Mi a kuplunggal ismerkedtünk vagy 30 percet legelőször, addig nem is mentünk forgalomba míg a kis utcában nem tudtam gurulgatni egyes-kettes fokozatban, megállva, kirakva üresbe, majd ismét elindulva.

Nem tudom hogy ma milyenek az oktatók így 3 év elteltével, velem is kiabált, kérte is burkoltan hogy kérjek más oktatót, ha szerintem vele van gondom... Lényeg hogy le csengett, szarok bele, de megtanultam nála vezetni.


Mivel már benne van a pénzed, nehogy abba hagyd. Egy ismerős 5x bukott(ő szerinte neki ne parancsoljon senki, majd ő tudja 0 rutinnal hogy kell vezetni, végeredményben a fővárosba kellett menjen, ott nem ítéltek meg semmit, így folytathatta de ő nem akarta, erre a felesége befizette a következő részletet)

Szerintem csináld, én 4. alkalommal mentem át úgy hogy leszartam az egészet, még a buszt sem engedtem ki az öbléből, el is tértünk az útvonaltól, onnan már úgy kiborultak a kocsiban, hogy rám bízták a visszautat, végül megkaptam a papírt, mondván hogy a mindennapok majd csiszolnak a figyelmetlenségeken. Persze, azóta összeszedtem már 1 gyorshajtást, és úgy megyek mint a kisördögök :D

2022. jan. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
32%
Nem gáz, csak bunkó paraszt az oktatód. Keress másikat, talán még jobban is jártál így. Én mindenképp megcsinálnám a helyedben, szerintem a vezetésnél jobb dolog nincs a világon. Feltéve ha van rutinja az embernek és jó autója. Ahhoz tenni kell…
2022. jan. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
10 óra után mit vár? Mármint azért kell idő az embernek, 10 alkalom nem olyan sok szerintem. Én például emlékszem, hogy mi alapból a 6-7. óráig csak a tanpályán voltunk, aztán a végén egy kicsit vezetgettem, aztán meg végleg otthagytuk a pályát, és akkor menet közben mindig parkoltunk 2x és ennyi. Nem éreztem, hogy haladok. Nem éreztem, hogy ez nekem megy. Dehogy éreztem. A vizsgára nyilván összeszedtem magam, de én még sehol sem tartottam kb. a 10 óra körül. Talán 20 körül már okés volt, magabiztosabb voltam, de előtte semmi. Aztán meg 30 óra után elsőnek átmentem, szóval azért utána ráéreztem a dologra, de 10. óra körül én sem voltam még annyira jó benne. Most nem tudom, hogy hányadik óra után kéne "haladni", de szerintem 10 óra után ne várjon csodát az ember. Találj egy másik oktatót, és hajrá. Ez ne törjön le téged.
2022. jan. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.


Mármint úgy értem, hogy mi a 6-7. óráig mindig a tanpályán voltunk, aztán az óra végén kimentünk kicsit a forgalomban. Aztán pedig mikor már az órák nem a tanpályára épültek, akkor mindig ugye a városban vezettem, és közben 1-2x kellett parkolni. Ez egészen így ment 10+ óráig, szóval nem nagyon volt tapasztalatom, és csak ezek után volt intenzív parkolás gyakorlás, meg ilyenek. Szóval na, evvel csak érzékeltetni akarom, hogy 10. óra körül én se nagyon tartottam sehol sem, de lásd, hogy 30 óra után rögtön átmentem. :)

2022. jan. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem voltam rutinpályán, csak ilyen félig-meddig elhagyatott parkolókban meg utakon körözgettem és még most is ott tartanék. Nekem a kormányzással és az autó érzésével is problémáim voltak, többször is út közepére érkeztem kanyarodáskor vagy majdnem illetve neki is mentem az útpatkának.
2022. jan. 9. 01:03
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másikat, valószínűleg neked az átlagnál több időre lesz szükséged, de nehogy már 10 óra után fel kelljen adni.
2022. jan. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%
Ezt tényleg durva, alkalmatlan erre a hivatásra. Amúgy vezetni nem az órákon tanul meg az ember, ott csak az alapokat tudja elsajátítani. Jobban jártál mindenképp így.
2022. jan. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
14%

Hát hallod, ha a 10. óra után nem vagy képes normálisan elindulni, vagy kezelni egy rendes manuálváltós kocsit, én is leadtalak volna.


Én "ezerkilencszázjajderégen" tanultam vezetni (azóta oktatok is, de csak D kategóriára, és sajnos automatával) -de bizony a B -s, és C-s oktatóm is a mosókefe nyelével verte a térdemet, ha nem kuplungoltam jól, meg stb.

Ezernyi hálával tartozom nekik.

Főleg a C kat. oktatómnak, akivel egyszer később egy vizsga alkalmával találkoztam a Hoffherr u. -ban. :)

Azt hitte, hogy én is vizsgázom.

Aztán rájött/elmondtam neki, hogy nem-nem, én is vizsgáztatok, konkrétan D -ből. És ott, akkor köszöntem meg neki a kissé erőteljesen faragatlan, nyers stílusát.

Hozzá kell tennem, az én talpam alatt ~1 millió van, és a kadétjaim se okoztak saját hibás balesetet. Pedig én már nem a mosókefés stílusban oktatok.

2022. jan. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szokatlan volt az oktatónak hogy valakit az alapoktól kell megtanítani és lehet kicsit tehetségtelen is benne, de! ez az oktató szegénységi bizonyítványa... Ezzel csak azt mutatta meg, hogy mennyire alkalmatlan oktatónak. Lusta, és inkább lepasszolt.
2022. jan. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!