Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gáz az, ha az oktatóm...

Mennyire gáz az, ha az oktatóm adott le engem?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva, az oktatóm leadott engem, mert úgy érzi nem haladok sehova (olyan 10. óránál jártunk) és nekem az automataváltós kocsi lenne a jó. Ez teljesen letört engem, különösen azért, mert egy teljesen korrekt oktatóról van szó, aki soha nem üvöltötte le a fejem se nem próbált pénzzel lehúzni. Van akivel történt ehhez hasonló? Ha igen, ti folytattátok a végén illetve sikerült jogsit szerezni? Őszintén szólva erősen gondolkozok, hogy otthagyom a francba az egészet.

2022. jan. 9. 00:15
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
47%
Nem gáz, szerintem is nehéz vezetni.
2022. jan. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
6%
Ja, hogy az oktató a hibás SZERINTED? Értem...gethzy oktató.
2022. jan. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
81%
Minden retardáltnak van jogsija így neked is menni fog ne add fel
2022. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 krwkco ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel baj. Az oktatód felismerte, hogy együtt nem haladtok és inkább más oktató kellene Neked. Ez sokkal jobb, mintha 100 órát adna drága pénzért és 5 bukás után válnátok el.

Ha biztos vagy benne, hogy csak automatát akarsz vezetni, akkor tanulj és vizsgázz automatán. Ha valakinek nem megy a magasugrás, akkor felesleges túl magasra tenni a lécet. Automatával eggyel kevesebb dologra kell figyelned, több kapacitásod marad a többire.

2022. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

9-es válaszolónak: Igazából az elindulás még megy, menet közben vannak problémáim.


12. válaszolónak: Az oktató nem hibás, ilyet én nem írtam, sőt egy tök normális ember. Ha valami vadbarom lett volna, akkor biztos nem érezném magam ennyire szarul.

2022. jan. 9. 10:28
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a 10. óránál még kár volt leadnia mivel a legtöbbje a 20-25.nél se tud rendesen menni belenyúlás nélkül.

Talán azokhoz lett hozzászokva akik már gyakoroltak valamennyit manuálison (vagy jobban ráéreztek pár óra után) és már nem szeretett volna többet foglalkozni veled a kelleténél mivel látta, hogy nem nagyon fejlődsz.


Ha meg nem megy a manuális semennyire, akkor tanulhatsz automatával és levizsgázol azzal de az a jogsidban is benne lesz, hogy csak automataval vezethetsz.

Csak az automatával is érezni kell az autót amit 10 óra után már illik elsajátítani, hogy hogyan kell egy kanyart bevenni.


Fel a fejjel, ha 50 óra kell neked akkor 50. Semmi baj nincs azzal ha valakinek tovább tart mint a kötelező 30.

2022. jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a 10. óránál gáz az oktató részéről. Simán annyit jelent, hogy nincs türelme normálisan megtanítani, azokhoz szokott, akik úgy mennek az első órájukra, hogy apuka autóján már megtanultak vezetni a szántásban, neki meg nem kell tanítni semmit, csak a forgalomban vezetést.

Nekem egy nagyon őszinte oktatóm volt, aki ezeket el is mondta nekem (jajj, van 7 új tanulóm, egyik se vezetett előtte soha, meg fogok őrülni!). Mikor mondtam neki az elején, hogy én se tudom, melyik pedál mit csinál és először ülök a kormánynál, forgatta a szemét rendesen :D Viszont lelkiismeretes volt és nem akarta egy tanulóját sem cserben hagyni. Nagyon sokan voltunk, akiknek nem ment a váltás, kumplunghasználat még 20 óra után sem. Én valahol a 26. óra környékén éreztem azt először, hogy 100% tudom, mit csinálok az autóval. És kb ezt a szintet láttam a többi diáknál is, akikkel együtt mentünk órára. Végül 60 órával, 3.jára lett meg a vizsgám. Azóta sincs problémám a váltóval, kéziváltós autót vettem magamnak.

Mindenkinek más a tanulási tempója, más okoz nehézséget. Természetesen előfordul, van olyan, aki lehetetlen eset és muszáj átmennie automata váltós tanulásra, de nem 10 óra után. Az én oktatómnál is volt egy hölgy, aki nem volt képes egyszerűen elsajátítani a dolgot, 60-70 óra után adta le csak az oktatóm, amikor már tényleg mindent megpróbált, hogy segítsen. Van egy másik ismerősöm, akinek szintén nem sikerült a váltós autó kezelése, kb 80 óra után váltott. Na nála az volt a baj, hogy ő érezte már sokkal korábban, hogy nem fog menni, és váltani akart....csak az oktatója nem engedte. Az meg a másik véglet, hiszen a srác érezte már a 30. óra körül, hogy ez így nem fog menni.

Bocsi a szóf.sásért, a lényeg, hogy 10 óra próbálkozás után semmiképp ne add fel és ne tanulj automatán. Keress másik oktatót vagy iskolát, ahol több esélyt adnak és türelmesebbek. Ha automatán tanulsz, azzal lekorlátozod magad és a jövőbeli lehetőségeidet, ezért "utolsó mentsvár" kellene, hogy legyen....

2022. jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Ettől még nem retardált a kérdező. 10 óra semmi, főleg, ha nincs semmilyen autós-motoros tapasztalata.


Attól, hogy nem üvölt az oktató, még nem biztos, hogy korrekt. Nekem pl. az első oktatóm nagyon szimpi volt. Nő volt, és csajos témákról beszélgettünk, folyton érdeklődött, kérdezgetett az egyetemről, nyelvvizsgáról, dicsért, hogy ügyes vagyok. Mesélt a gyerekeiről, cicáiról, csak épp a vezetésben nem haladtunk semmire. Ő is lusta volt, szóval ahelyett, hogy tanított, magyarázott volna, inkább nyomta ő is a pedálokat.


A 2. oktatóm már leüvöltött, ha kellett, de vele 1 óra alatt többet is tanultam, mint a másikkal 10 óra alatt.

2022. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

#18-hoz.

Enyém is ingerültebb volt a kelletténél sokszor, de nem zavart mert tanított. Egyesek oktatók arra sem képesek. Legalább megtanultam vezetni.

2022. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

#19 Persze, meg szokták mondani, hogy aki nem káromkodik vezetés közben, az nem is figyel az útra. :D


Természetesen a másik véglet sem jó, amikor másfél órán át üvölt az oktató, és megalázza a tanulóját, de a következetesség kell. Az, hogy egy nagyobb hibánál rád kiabáljon, kell. Rögzüljön, mit nem szabad elkövetni soha.

2022. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!