Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az európai térségben bárhol,...

Az európai térségben bárhol, és bármilyen jármű esetén, márkán-típuson belül a jobbkormányos autó az olcsóbb és a balkormányos autó a drágább?

Figyelt kérdés

(igen, azzal a „bárhol” szóval együtt értendő a kérdés🙃)

Amennyiben valamilyen „simább” márkáról/típusról van szó, és a kontinensen történik az adásvétele, akkor a jobbkormányost kevesebbért lehet eladni. Ilyenkor tiszta sor, hogy miért is érne ugyanannyit az az autó, amelynek a „rossz oldalon van a kormánya”.

Viszont ha a Brit-szigetcsoport/Csatorna-szigetek/Málta/Ciprus a hely, azok is „európaiak” és ott ugye baloldali a közlekedés. Egészen konkrétan Angliáról hallottam olyat, hogy ha ott vennél egy szintén tökre átlagos autót, legyen 2 olyan kocsi, amik között csak a kormány oldala az abszolút egyetlen eltérés és minden más paraméterük teljesen megegyezik, ez esetben is a jobbkormányos a kevésbé drága és a balkormányos a drágább (és lehetséges ott venni szándékosan balkormányosat, de ezt a kombót nyilván a legtöbben #nemajánlott-nak tartják úgyis).

És mi a helyzet egy olyan autóval mint a Jaguar? Az egyszerre különlegesebb márka is (más szint), és még brit márka is. Ők is jobbkormányosból adnak el „annyiért, amennyiért”, és „még rátétel” kerül a balkormányos modelljeik árára? (oké, tudom, hogy aki Jaguart akar venni, az úgyis megteheti és nem pont ennek árkülönbségét nézi, de engem mint átlagos nézőt még érdekelhet)

Elméleti a kérdésem, még ha az is derül ki, hogy bárhol bármiből a jobbkormányos az olcsóbb mint ugyanabból a bal~, ettől még nem (vagy nem ezért) vennék olyat, sőt •semmilyen autót se mostanában veszek.• Köszönöm előre is a normális válaszokat. (amúgy az utsó nyáron a Tisza partján pont egy Jaguart láttam, zöld volt, jobbkormányos és magyar rendszámú ‒ tudom, hogy nem kizárt dolog az utóbbi 2 dolog 1 kocsin, csak említésre méltónak találtam)


2022. jan. 10. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom az, hogy a jobbkormányos autók szinte kivétel nélkül olcsóbbak. Ez még a brit luxusautókra (Rolls, Bentley, Aston) is igaz, mivel kevesebb gyűjtő van, aki jobbosat venne, mint aki balkormányosat. Egyszerűen kisebb a kereslet rájuk.
2022. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A jobbkormányos olcsóbb mert kevesebb rá a kereslet. A német autóárakat is felfelé nyomja hogy a sok keleti elhordja az autókat, a jobbkormányost kevésbé keresik az emberek mert vagy a rossz oldalon fogsz ülni vagy horribilis áron átrakathatod a kormányt vagy pedig csak bontásra viszik el.

Kereslet-kínálat, egyszerű.


A Jaguár azért különleges otthon mert keveset látsz belőle, kicsit túl van értékelve. Angliában az ára az azonos korú 3-as és 5-ös BMW környékén alakul (és a BMW sem drága).

2022. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!