Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért villoghattak rám este...

Miért villoghattak rám este hárman is?

Figyelt kérdés
Jöttünk este haza autóval, csomóan jöttek szembe, és legalább hárman rámvillogtak, az egyik telibe bekapcsolta rám a távolsági fényszórót. Az enyém ki volt kapcsolva, mielőtt valaki azt hinné, hogy be volt. Még ki is próbáltam, hogy bekapcsoltam, meg vissza :D Lehet, hogy túl magasra volt állítva a fényszóró? Én senkire nem villogok rá, pedig konkrétan semmit nem láttam hazafelé, mert folyamatosan jöttek szembe és kiégették a retinámat erősebbnél erősebb fényszórókkal.
2022. jan. 11. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a tompított be volt kapcsolva ugye?
2022. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze. Anélkül el sem indulok.
2022. jan. 11. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"az egyik telibe bekapcsolta rám a távolsági fényszórót"

vakítasz; túl magason világít a tompított

2022. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Akkor ennyi erővel én is rávilloghatok mindenkire, aki elvakít engem? Konkrétan úgy jöttem haza, hogy SEMMIT nem láttam az útból. Mégsem villantgattam :O
2022. jan. 11. 18:39
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem láttál semmit az útból? Úgy vezetni ugyanis igen nagy felelötlenség!
2022. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan mondták, túl magasan vakít a tompítottad. Vidd el beállítatni.
2022. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"mert folyamatosan jöttek szembe és kiégették a retinámat erősebbnél erősebb fényszórókka"

Akkor képzeldd el hogy a tiéd még jobban vakított. Nem vagy hozzá szokva a sötétben való vezetéshez, meg nem a szembejövő fényszóróját kell bámulni.

2022. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krwkco ***** válasza:
100%

Gondolom, nem véletlenül villogtak rád hárman is. Feltehetően rosszul van beállítva a tompítottad. És ennek semmi köze ahhoz, hogy Téged hányan vakítottak el. Ez akkor is a Te felelősséged.

Legalább annyit meg kellene tenned, hogy egy sima placcon megállsz egy fal előtt 5-10 méterre és megnézed, hogy a kettő vízszintes fényhatára egy magasságban van-e és enyhén ereszkedik-e a távolsággal. Vagy legalább nem emelkedik. Pl. egy Aldi parkolóban.

2022. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul van beállítva vagy annyira koszos/be van mattulva, hogy összevissza világít
2022. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Felfele te nem tudod allitani!

Hanyan ultek hatul?

Ha a hatulja meg van terhelve, lenyegtelen, hogy tompitott allasban van-e a kapcsolo.

Ilyenkor illene lejjebb tekerni a lampat, nem megvarni, mig valaki rad huzza a refit.


Milyen auto ez?

2022. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!