Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékcserekor (lemezfelni)...

Kerékcserekor (lemezfelni) mivel érdemes bekenni a kerékagyat és felfekvő felületet berágódás ellen?

Figyelt kérdés
Úgy kell lekalapálni néha a kereket... Mivel érdemes bekenni? Rézpasztát hallottam, de van-e ezen kívül valami ami könnyebben beszerezhető? (Pl. OBI-ban)
2022. jan. 13. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Én mezei gépzsírt használok, tökéletesen működik.

Előtte én is úgy jartam minden tél után, mint te :)(

2022. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én rézsprayt használok erre a célra. Gumisnál is láttam már, hogy szintén ezt használják.

Nem egy ritka dolog, bármelyik autósboltban kapsz. De nem tartom kizártnak hogy Auchan, Tesco, barkácsáruházak autós réslegén is van.

2022. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én rézsprayt használok, de bármilyen zsír megteszi
2022. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy berágódás az, inkább egyszerű rozsda. Érdemes először is megtisztítani a felfekvő felületet, a drótkefe csodákra képes. Utána a rézpaszta vagy mint feljebb is írták, a gépzsír tökéletesen megteszi. Vékony rétegben rákened, hogy ne érintkezzenek közvetlenül a fémfelületek és meg is vagy.
2022. jan. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lekell előtte rendesen takarítani a rozsdát róla fém tisztára és ha bekened egy kis zsírral akkor az tökéletes.
2022. jan. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, fazékkefét már beszereztem hogy a rozsdát leszedjem
2022. jan. 14. 08:01
 7/10 A kérdező kommentje:
Lítiumbázisú kenőzsír is jó? Ilyen pont van itthon.
2022. jan. 14. 08:05
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Persze, bármilyen zsír jó, régen apám disznózsírral kente a bicikliláncot, az is jó volt :)
2022. jan. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, még a disznajzsír is jó lenne oda de azért ennyire igénytelenek ne legyünk :D


Rézpaszta, grafitos vagy sima zsír vagy méregdrága hőálló fékzsír... tök mindegy, mindegyik jó :)

2022. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hamá elfogyik a szalonnya, akkó' nemköll kidobni a bűrkét, hanem azzal bédörzsölnyi az agynak a kilsejét, mega ráf hátraját, oszt lekközelébb símán legyön.

Na!

2022. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!