Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezésnél pulzálni, lüktetni...

Fékezésnél pulzálni, lüktetni kezdett a lábam alatt a fékpedál. Mitől lehet ez? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kb. fél éve van nálam az autó, 7 éves Hyundai. Korábban semmi ilyesmit nem tapasztaltam, csak ma egy erősebb fékezésnél, mert bevágott elém egy barom, vészfékeznem kellett. Nagyon megijedtem, hogy mitől lüktet az a pedál. Következő kanyarban, kevésbé erős fékezésnél is csinálta. A féktárcsák eléggé be voltak rozsdálva, úgyhogy azt cseréltetni fogom, de reméltem, hogy tavaszig kihúzza, mivel ingázom a munkába járás miatt. :( Azt olvastam, hogy az ABS működésbe lépésekor is lüktethet a fékpedál. Melyik a valószínűbb? Az ABS lehetett, vagy inkább fékhiba? Ha a fék a ludas, mennyire kockázatos így járni vele, kibírja tavaszig, vagy inkább cseréltessem minél hamarabb?

2022. jan. 14. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy biztos benne akkor kimész egy üres útra és beleállsz a fékbe..


amúgy az ABS..

2022. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha kis fékezésnél is érzed akkor nem ABS, lehet valamelyik tárcsa hullámos pl ha csak erős fékezésnél akkor viszont 99,9% hogy ABS lép működésbe.
2022. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szinte 100%, hogy az ABS működését érzékelted.
2022. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
rozsdás "kráteres" féktárcsa is okoz ilyen tüneteket , fékhatásod olyan 70% lehet
2022. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ABS dolgozott. Nem árt csúszós időben időnként gyakorolni a vészfékezést, hogy ne ijedj meg ilyesmitől.
2022. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ez megnyugtató. Lassú, gyenge fékezésnél nem csinált ilyet.
2022. jan. 14. 16:59
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Fékhiba nem kockázatos, járj vele tavaszig nyugodtan...

édes fa*zom

2022. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hypno ***** válasza:
78%

Ilyesmi akkor jön elő, amikor valamiért lecsökkent a gumik tapadása.

Pl csúszós az út, vagy öreg és felkeményedett a gumi, és szeretne megcsúszni, az ABS meg nem szeretné.

2022. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Igen, csúszott az út, kicsit le volt fagyva.

2022. jan. 16. 11:17
 10/12 hypno ***** válasza:
51%

#9


Amikor az ember alatt először kezd dolgozni az ABS, olyankor megáll benne ütő, ha nem tudja, hogy ennek így kell működnie. 🤣

2022. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!