Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autóm, lehet bajom?

Eladtam az autóm, lehet bajom?

Figyelt kérdés

Eladtam a használt kocsimat, elmondtam minden hibát, átnézte, kipróbálta, stb.

a végén már ebbe abba is bele akart kötni alkudozni stb.

Ha megirtuk az adásvételit és elvitte a kocsit akkor utánna vissza jöhet reklamálni vagy hisztizni hogy átverem stb. (Hozzáteszem hogy elmondtam mindent amiről én tudok).


Köteles vagyok valami miatt vagy szarjam le ha ne adj isten valamit kavarnak?



2022. jan. 14. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
le kellett volna írni a hibákat, hogy potosan miről lett tájékoztatva. akkor azzal nem jöhetne vissza, hogy nem tudott róla.
2022. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, nem dakotáknak adtad el...

Azoknak szokása, hogy elviszik, kiszerelnek belőle ezt-azt, aztán vissza akarják adni....


Bele kell írni a szerződésbe, hogy a megtekintettt állapotban elfogadják.

2022. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De megnézet mindent, most ha vissza hisztizik hogy rejtett hiba akkor nem érdekel, hiszen bizonyítsa be hogy amit ő hibának gondol az fenállt akkor mikor elvitte is.
2022. jan. 14. 17:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Benne van egy rész hogy én elmondtam és ő is tud a hibákról.
2022. jan. 14. 17:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármibe beleköthet, ami nincs benne az adásvételiben feketén-fehéren.

Én is így jártam, eladtam az autómat, pár nap hívott a gyerek, hogy kiszakadt az autó kereke, és akkor ő most visszahozza nekem az autót, én meg adjam vissza a 100 ezer forintos vételárat. Közöltem vele, hogy eszébe ne jusson visszahozni nekem az autót, és felejtse el a pénzt is. Persze jött a fenyegetés, hogy akkor feljelent. Mondtam neki, hogy csak nyugodtan, várom a további fejleményeket. Ennek már két éve, természetesen nem történt semmi. Ja de, kaptam egy határozatot, hogy a vevő nem íratta át az autót 15 napon belül, de mivel én már letudtam az átírást, így nekem ezzel semmi teendőm.


Ha próbálkozik, hajtsd el bátran, ne engedj neki, és eszedbe se jusson pénzt adni bármire is. Hidd el, el fog tűnni pár telefon után. Ha megjelenik nálad, akkor meg ne menj ki hozzá, ne szólj hozzá, hanem hívd a rendőröket azonnal, hogy letáborozott a ház előtt, nyomja a csengőt, és még esetleg fenyegetőzik is.

2022. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha beleírtátok, hogy tájékoztatást kapott a hibákról.

Ha visszamegy reklamálni, nem vagy köteles visszavenni, az általad ismert hibákról tájékoztattad, azok ismeretében vitte el az autót.

Mondd, hogy már leadtad a szerződést az okmányirodában, meg a biztosítóban, a pénzt is elköltötted.

Használt autónál benne van a pakliban, hogy újabb és újabb hibák jönnek elő.

2022. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5. vagyok


Azt kihagytam, hogy hétfőn az első dolgod legyen leíratni a nevedről az autót, én is azzal kezdtem, mert nem tűnt megbízhatónak az arc, aki elvitte az autót. Így máris sokkal nehezebben tud beléd kötni.

2022. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ügyfélkapun még ma megcsinálom a dolgot. ;)
2022. jan. 14. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félned,ha baszakodna bizonyítania kell hogy direkt elrejtetted a hibát előle.Ha minden hibát elmondtál amiről tudsz nem kell tartanod semmitől,nyugodtan hajtsd el a krva életbe.Neked nem kötelességed az autó minden alkatrészének állapotáról tisztában lenni,neki kell átnéznie ha nem akar bajt.
2022. jan. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dzsoki ***** válasza:
50%
Egy kicsit,elkrtad. Közösen elmentetek volna egy független szervízbe,állapotfelmérésre. Ott fehéren-feketén,írásban van,hogy milyen állapotban van az autó. Ez neked is,neki is,jó lett volna! Jó,ezt neked kellett volna állni,de a következő,normális,nem balhés vevőnek is meg tudtad volna mutatni. Amennyiben,meg ő vette volna meg.akkor annyi az alku,hogy már lealkudtad. Te fizetted az állapotfelvételt.
2022. jan. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!