Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtehetik hogy felteszik a...

Megtehetik hogy felteszik a netre a kocsimat?

Figyelt kérdés
Rossz helyen álltam meg, egy ház előtt a füvön, kb 20 perc volt. Erre feltette a kocsimról a képeket, rendszámmal egyutt. Egy helyi fb csoportban.

2022. jan. 19. 13:01
1 2
 11/19 krwkco ***** válasza:
46%

"Akkor ezek szerint nem tilosban parkoltam."

Majdnem 100%, hogy tilosban parkoltál. Ugyanis várakozni az ÚTTESTEN szabad. Kivéve, ha kiegészítő tábla erre engedélyt ad. Márpedig az úttest ritkán füves.

Más kérdés, hogy parkoláshoz szinte mindenki lehúzódik az útról, vidéken a ház előtti részen áll meg, stb. De ez szabálytalan. Bármennyire ésszerű.


"40. § (1) * Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."

41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.

Meghatározások:

c) Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része.

f) Leállósáv: az útnak az úttesttel azonos szintben levő, attól útburkolati jellel elválasztott és útburkolattal ellátott része.

g) Útpadka: az útnak az úttest mellett levő, útburkolattal el nem látott része.

b) Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része; a gyalogút azonban nem járda.

2022. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, az önkormányzatok szokták szabályozni. Plusz ott van #11 válasza is.
2022. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Valentino BROssi ***** válasza:
100%
Zöldterületi parkolás egyre több helyen tilos, Nyugat-Dunántúlon pár éve elkezdtek miatta büntetni, mint a katonatiszt osztrák mintára. Ami neked egy ideális füves autótárolónak néz ki az másnak egy pázsitos park.
2022. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A youtubeos videókban is mindenhol ki kell takarni a rendszámot, ugyanis ez Magyarország, ahol a jelenlegi személyiségi jogi törvények szerint a rendszám személyhez köthető adat, tehát alkalmas lehet arra, hogy a személyazonosság beazonosítható legyen,így nem tehetik meg, hogy látható azonosítóval tesznek fel képet. Majd ha az illetékes szerv szeretne büntetni, akkor kikéri az eredeti képet, ezért nyugodtan jelezhetet akár a facebook, vagy a csopor üzemeltetője felé, hogy szedjék le!


[link]

2022. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
Engem régebben büntetett meg a rendőr azért mert füves részen álltam meg.
2022. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

kb 10 éve a kárácsonyi vásárlási láz közepén a belvároshoz közel volt a cég telephelye, tehát társasházak között, szomszédban egy plázával.

Elfoglalták ismeretlenek a rendszámmal megjelölt céges parkoló helyemet, mert már csak ott volt hely... 14:00-ra mentem dolgozni.

Ezért fogtam magamat és a pláza felöli oldalon feláltam a járda mellé a térkőre az iroda főbejárata elé. 1 órán belül megjelentek a közterületesek és meg akartak büntetni. Gondolom valakinek nem tetszett.

Szerencsémre a bünti folyamatot észrevette az egyik titkárnő és szólt nekem. Így kimentem és felvilágosítottam őket, hogy engedély nélkül tartózkodnak a cég telephelyén és távozzanak... nagyon nem értettek egyet, már a kerék bilincs is szóba került, meg a rendőrség. Így behívtam őket az irodába, mert elég hideg volt és megmutattam nekik a tervrajzot. Ezután hamar lekanyult a vigyor az ember szájáról. Azt is megállapítottuk, hogy a céget körülvevő járda, bizony nem közterület, hanem magán terület, valamint a cég tartja karban és nem adtuk át üzemeltetésre a helyi önkormányzatnak sem.

Szomorúan távoztak a fiúk :))))


Annyi lenne a lényeg hogy a ház előtt lévő terület, nem minden esetben közterület, ugyanis arra nincs törvény/rendelet hogy telekhatárra kell rakni a kerítést. Tehát ha valakinek úgy tetszik 5-10 méterrel hátrább tolhatja a mellette lévő házak kerítéséhez képest a kerítését (nekem is el van tolva). Erre a HÉSZ csak nagyon ritkán tér ki, általában annyi szerepel benne, hogy a telek és a közút közötti közterületet a telek tulajdonosának kell karbantartania. pl árok fűnyírása.

2022. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

8as.

Nálunk helyi rendelet szerint az utcán nem tarthatsz autót!

A jegyző büntet miatta!

2022. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#17 nalunk lehet, sokan az utcan parkolnak. buntetest nem kaptak emiatt a szuleim
2022. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hat, a füvön parkolas... neha en is megallok rövid időre, de magamban mindíg tisztazom, hogy biz a paraszt-parkolóban allok. Ez van.

Szerintem felrakhatja amugy, de attol meg piti marad.

A falusi-varosi-fővarosi viszonylathoz is szeretnem hozzatenni, hogy hülye szomszedok mindenhol vannak, de ugye egy tipik belvarosi tarsashaznal fel sem merül, hogy kinek hol van helye. Ez egy faluban nem igy van, illik megkerdezni a szomszedot mielőtt beállják a porta előtt a platzot.

A szembeszomszed meg tko. Mentalisan serült. Ez persze nem mentesiti az anyagi kartéritési felelőssége alol.

2023. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!