Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rángat a kormány. De miért ?...

Rángat a kormány. De miért ? FORD MONDEO MK3 2001 TDDI D6BA KOMBI

Figyelt kérdés
Itt leírom bővebben. 2 szerelőt jártam meg eddig, nem tudták meg a hiba okát. Tehát első indítástól nézve, kb 10-15 kilométert kell megtennem, mire a kormány elkezd jobbra balra rángatni, viszont rángatás közben inkább jobbra húzza a kocsit. Amit még tudok, hogy szinte csak is kizárólag kinyomott kuplunggal, vagy üresbe rakva gurulva csinálja. Hogy ha sebességbe van az autó, vagy nyomva van tartva a gáz, szinte egyáltalán nem csinálja. Még akkor szokott jobbra rántani egyet, amikor sebességben van autó és gurulok, majd hirtelen nyomok egy gázt, akkor megrántja jobbra a kezembe a kormányt. Ha többször rányomok a pedálra egymás után, minden rányomásnál megrántja jobbra a kormányt, viszont ha nyomom tovább a gázt, a fent írtak alapján tökéletesen megy tovább az autó. A futóművet átvizsgálták elől hátul, minden tökéletes, a gumik jók, a felnik jók, a fékek is jók. 1 hónapja küzdök ezzel és egy szerelő sem tud semmit kezdeni vele.

2022. jan. 20. 19:30
 1/3 hypno ***** válasza:
Olyan mintha a diferenciálmű nem egyenletesen osztaná el a nyomatékot a két kerék között.
2022. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszolótól megkérdezném, üresben, vagy kinyomott kuplungnál mekkora diffi felől érkező nyomaték van a féltengelyeken?

Én inkább fékre gyanakodnék.

2022. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hypno ***** válasza:

#2


Lehet hogy én is a fékre gyanakodnék, ha nem azt írta volna a kérdező, hogy azzal minden rendben.

Meg azt, hogy minden gázadásnál jobbra rántja kormányt.

Olyan mintha a jobboldali féltengely valamiért akadna. Ha a differenciálműből kilépve sehol nem akad, akkor belül fékezi valami.

2022. jan. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!