Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az autómmal? Lent...

Mi lehet az autómmal? Lent kifejtem!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Történt velem, hogy voltunk vásárolni. Sétáltunk ki az üzletből láttam messziről, hogy folyik a kocsiból a hűtővíz. Pont volt mellettünk egy bolt bementem vettem. Feltöltöttem nem csöpögött. Kb mentünk egy km-ert. Leálítottam alánéztem nem csöpögött viszont a tartályból hiányzott (gondolom amit a motor beszívott)

Raktam bele, azt mondták rakjam a maxik induljak haza a nyomás miatt nem fog elfolyni ha elfolyik ugyis jelez, hogy felmegy a víz hőfok stb.

Elindultunk haza. 30km. Végig 90en volt a víz ahogy megszokott szokott lenni. Beállok a parkoloban üres a tartáj.

Másnap elvitték kiis lett cserélve bent egy hűtővíz elosztó viszont nem működik a fűtés. Ott van napok óta a szerelőnél és nemtudja mi a baja. Lehet valami megfőtt?

Viszont ha az összes víz a motorból is elfolyt akkor jeleznie kellett vna valaminek nem?

Audi a3 2004 ről van szó



2022. jan. 21. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Lehetetlen. Ilyen rövid távon nem fogy el ennyiszer a víz vagy akkor szó szerint ömlenie kellett belőle. A szerelő meg nézze át normálisan, ne csak bemondás alapján szereljen.
2022. jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik. Max azért nem láttad a csöpögést mert a haspáncél felfogta.
2022. jan. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, a hűtőd lukas. De meg tudja enni a motor is ilyen gyorsan, ha rossz a hengerfej tömítés.

Nem az összes víz folyik el, marad benne, annyi épp, hogy nem fog jelezni semmit.

Nálunk egy 1.5 dízel renault csinálta, hőfok rendben volt, de víz nem volt a tartályban, annak rendje módja szerint át is égett emiatt a hengerfejtömítés.

2022. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szerelő biztos tudja mi a baja , csak még azt nem tudja mennyire húzzon le.
2022. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy elosztó volt tönkre menve ahol kifolyt a hűtővíz. Ami ki is lett cserélve.

Viszont nincs fűtés az autóban. Szerintetek?

2022. jan. 21. 09:30
 6/7 hypno ***** válasza:
73%

#5


Nincs víz a fűtőradiátorban.

2022. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Levegős a fűtőradiátorod, vagy lelégteleníti magát, vagy le kell légteleníttetni.


Amúgy ilyen velem is volt termosztát háza volt repedt, hidegen nem fojt viszont menet közben melegen/nyomás alatt igen.

2022. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!