Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 3 ajtós kupénál a ki-beszá...

Egy 3 ajtós kupénál a ki-beszállás mennyire okoz problémát tömött parkolókban?

Figyelt kérdés

Ami típussal jelenleg szemezek, abból van 3 ajtós kupé is, amiket eddig mindig kiszűrtem. Lakótelepen lakok, tömött parkolókkal. Később szeretnék garázst venni/bérelni, de seperc alatt elkelnek, szóval nem egyszerű.

Jelenleg egy szedán F Astrám van és mindig figyelek arra, hogy ne nyissak rá a mellettem lévőre, sikerült is eddig elkerülni, viszont egyszer-egyszer annyira szűk volt a helyzet, hogy még ebből a kis Astrából is macerás volt a ki-beszállás. Egy 3 ajtós kupénál az A oszlop jóval hátrébb van és ennek éreztem már hátrányát, ültem két-három alkalommal VW Sciroccoban és mikor beálltam csápos emelőre, az oszlopoktól nehezebb kiszállni belőle, mint egy átlag 4-5 ajtós autóból.


De nem mintha ez a két-három alkalom sok tapasztalatot adna (ráadásul az emelő oszlopain van rányitás ellen védő szivacs is), szóval ha valakinek van kupéja, az leírná a tapasztalatait? Mindennapi életben mennyire sz*pás? Inkább szűrjem őket továbbra is és maradjak a 4-5 ajtósoknál?


2022. jan. 22. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezeknek nagyobb az ajtója mint az 5 ajtósnak, tehát szúk helyen még nehezebb a ki és beszállás.
2022. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
Kényelmetlenebb, de ahol a 3 ajtósból szívás kiszállni ott a 4/5 ajtósból is az lenne, maximum egy kicsit kevésbé (a speciális eset mint a csápos emelő már más kérdés). Ha a 3 ajtós jobban tetszik akkor én nem vennék mást, ezek egyébként sem a racionalitás miatt léteznek. 3 személy esetén mi abban a buli hogy be kell mászni? Porszívóztál ilyet hátul? Borzasztó… Azért vesszük ezeket mert sportosabban/jobban néznek ki és a szívás részével is megéri.
2022. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Scirocco-m van, utcán parkolok. Alapvetően együtt lehet élni ezzel a problémával, a kocsi minden más téren nem csak kárpótol, hanem annál sokkal többet ad. Én úgy látom, hogy ahol nem tud az ember beszállni, ott egy 4-5 ajtósba sem tudna. Amikor meg szűk a hely, akkor nyilván minimálisan nehezebb. ellenben a keret nélküli ajtó valamit könnyít szerintem, ha meg lehúzod az ablakot, akkor felsőtesttel sokkal nagyobb a mozgástér is. Inkább a mély üléspozíción gondolkozz el, ha a beszálás problémás
2022. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem ülök hátul a saját kupémban. és más sem. be se férne :D :D

A másik kétajtósomban meg az ülés előredöntésekor előre is csúszik az ülés annyira hogy könnyen ülök be hátra amikor takarítom a gépet.

2022. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beviz Elek ***** válasza:

#4

Milyen van amiben nem lehet beférni hátra?

Ez is mutatja hogy mennyire nem praktikus, vehettél volna 5 személyest is, de inkább ilyet vettél mert nem érdekelt. Nekünk volt 3 ajtós A3-unk, előre csúszott az ülés döntéskor, de így is mászkálni kellett takarításkor. A kombinknál csak kinyitod a hátsó ajtókat és táncolni lehet a porszívóval.

2022. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 nem praktikus? Én baromijól elférek a sofőrülésben, + egy csibe az utasülésbe.. Hátul meg a pulóver kényelmesen utazik. Nem buszt vettem hanem egy 2+2-es kupét, ami inkább csak papíron 4 személy, gyakorlatilag meg kettő. NEKEM elég, nem azért vettem kocsit hogy emberek féltucatjait hurcolásszam.

a másik autóm 5 személyes, abban van elég hely hátul, de a kutyán kívül még nem ült benne hátul senki amióta megvan, ja de én amikor takarítottam pl ma.

2022. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Nem, nem praktikus. A praktikus azt jelenti hogy jól, széleskörűen használható. Egy 2 személyes autó minden csak nem praktikus, de mint írtam nem is ezért vesszük. Nálunk van egy gyerek és az enyém is 2+2-es, valójában a hátsó lábtérhez egy laptop fér be (teljesen hátratolt üléssel az sem). Az enyémet a gyerekkel használom, ha 3-an megyünk akkor csak a feleségem kocsija jöhet szóba.

Nekem is elég ez a méret, de az nem azt jelenti hogy praktikus.

2022. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Számomra praktikus, tudod hány "merre mész? vigyél már haza..." kuncsorgást tudtam elutasítani bulik százaiban az évek alatt azzal hogy "nem férsz be"?.. :D :D

A hátsó ülés tényleg a pulóvernek van, ember oda nem igen fér be, csak ha nincs lába, és feje se. :D

Nincs gyerekem, legalábbis nem tudok róla, a kutya fuvarozása miatt meg kimentettem egy hatchbacket a roncstelep elől, abban van hely hátul bőven. :)

2022. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: A praktikus nem univerzális kifejezés. Egyénfüggő, hogy kinek, mi az.

Ennyi erővel az USA suv-os troll, minden linkelt autója praktikus, mert nagy, közben meg arra is azt írjuk, hogy nem az....

2022. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:
Rágugliztam, igazatok van!
2022. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!