Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert fogy az 1.9 pd-ből a...

Miert fogy az 1.9 pd-ből a hűtővíz?

Figyelt kérdés
2003-as 1.9 pd tdi a4-ből fogy a hűtővíz. Emiatt lett cserélve a vízpumpa vezérléssel együtt, de nem szűnt meg a jelenség. Autó alatt nincs nyoma, nem füstöl, nem gőzöl, nem keveredik az olajjal. 200 kilométeres út felénél megálltam, kb 1 liter hiányzott, benzinkúton vettem kevert folyadékot, felöntöttem, az út másik fele után nem fogyott belőle. Egy bizonyos szintig csökken csak, minimum alá, valamikor 20 kilométer alatt 1 liter víz eltűnik, máskor ugyanekkora táv alatt nem. Mi lehet az oka?

2022. jan. 24. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Szivárgás, hengerfej. Ez a két lehetséges ok van.

Szivárgásból nekem is volt olyan, amit több szerelő sem talált meg másfél év alatt, én is csak egy véletlen “baleset”miatt vettem észre, amikor tök más miatt bújtam a motorházat.

2022. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

De ha hengerfej lenne, nem kellene keverednie a víznek és az olajnak? Gondoltam még hengerfejtőmítésre is.

2022. jan. 24. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Többféleképp tud átégni a tömítés, itt inkább beledolgozik a víztérbe, de az látható lenne, hogy nagyon bugyog a kiegyenlítőben a víz, illetve kinyomja.


Ha ilyen nincs, akkor valahol elfolyik.

Ha leveszed a kiegyenlítőről a sapkát, akkor nem lesz vákum, és elkezd csöpögni ott a víz, ahol luk van.

2022. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerelőnél volt pont a vízfogyás miatt, ott derült ki, hogy a vízpumpa csapágyas, szerinte nem a hengerfej(tömítés) a probléma.


Tény, hogy a zörgés elmúlt, de ezek szerint nem (csak) oda tűnt a víz.


Hűtő, radiátor és a csövek hibája is szóba jöhet akkor?

2022. jan. 24. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Nekem konkrétan az volt, hogy csak nyomás alatt fogyott belőle, és mindjárt el is gőzölt, ezért nem találtuk nagyon sokáig. Sőt, lehet ezért kaptam meg olcsón, azt hittem átvertek. Hiába szedtük ki a sapkát, akkor sem folyt sehol.


Aztán egyszer amikor nézegettem, hogy hogy szedhetem ki az ablaktörlőmotort, kicsit rátámaszkodtam a hűtő bevezető csonkjára, ész leszaladt egy csepp. Megnyomtam, megint. Jobban megnéztem, egy olyan hajszálrepedés volt, amit normál állapotban nem lehet látni, de figy a víz, láthatatlanul.


Évek múlva egy kollégám mesélte azonos márkánál a tünetet, elmeséltem ezt a sztorit neki. Másnap megköszönte.

2022. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval nem olyan biztos az a hengerfej,lehet kisebb probléma is.


Köszönöm szépen!

2022. jan. 25. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt és a vízcsőcsonk volt a ludas ami egy műanyag fos, és emiatt lehet nagyobb bajod is ha nem veszed észre és víz nélkül marad a hengerfej
2022. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végül megoldódott, egy vízcső volt a ludas. Csak ugye agyon van burkolva minden, a betonra sem tudott kicsepegni és sehol nem is látszódott. Én a folyadékok szintjét gyakran nézem, szóval nem ment víz nélkül

Szerintem egy hosszabb út alatt sem ciki felnyitni a géptetőt, ránézni a kiegyenlítőre és menni tovább, ha minden oké

2022. márc. 7. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, az a helyzet, hogy bármikor tönkremehet egy kis hülye tömítés is, aztán utánna olyan fejfájásokat tud okozni, hogy hujjuj
2022. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!