Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Részecskeszűrővel kapcsolatban...

Részecskeszűrővel kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nemrég vettem egy 1.6-os CRTDI-s autót, mivel ez az első dízel kocsim, sok mindennel tapasztalatlan vagyok, az első, hogy a napi 50 km (2x25), megfelelő távolságnak mondható egy dízel autónál? A másik pedig, hogy a részecskeszűrő kb 400 km-ként regenerál, ez mennyire mondható jónak? Olvastam, hogy minél gyakrabban annál rosszabb.

Köszi előre is a segítségeket.



2022. jan. 27. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
400km az nem olyan rossz. Érdemes vele havi 100-150 kilométert egyhuzamban menni, hogy rendesen tudjon regenerálni.
2022. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

25 km, amit egyhuzamban mész vele, tűrhető. Ez alatt még télen is be tud melegedni, tud regenerálni ha kell. Arra figyelj, hogy ha elkezdte, lehetőleg ne állítsd le az autót! Én a pillanatnyi fogyasztást szoktam figyelni, abból tudom, ha épp csinálja. A közhiedelemmel ellentétben nem kell hogy üvöltő motorral autózz vele közben. Akár álló helyzetben alapjáraton is végigcsinálja, ha belekezdett. Jobb persze ha közben terhelve van, de még mindig jobb még egy kicsit ketyegtetni, mint a félbeszakítás.

400 km szerintem nem olyan rossz. Szintén 1.6-os, Euro6-os 2018-as dízelem van, bár nem VW konszernes. Szintén kb ennyi km-enként regenerál, pedig rendszerint 200-500 km-es utakon, autópályán használom, nem városban furikázok vele.

2022. jan. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Télen hatareset a 25 km, de igen, ha a regeneralodasi ciklust nem szakitod meg akkor elmegy.

Persze a körülmények sem mellékesek, mint pl.: fűtött garazsból indulsz-e, varosi szakasz milyen indulas után (sok lampa v kb kimesz a főútra és szep egyenletesen haladhatsz).

Ez a napi 50 km talán meg a benzin felé döntené nálam a merleget, bár azert ha oszunk szorzunk évi szinten 3 l difivel ugye legyen 160e HUF kicsit nagyvonalúan 500 ft/l és evi 10 hó. A privat utak nélkül ugye.

En erre benzinest vennék, de dizellel jarok es az egyszerű 1.6 szívó benzin akarki is pontoz le ezert, akkor is lustabb és többet eszik. Ezert ha már megvan nem cserélnem le. Ha mesz nyaralni, majd akkor boldogan eszel iszol valamit az üzemanyagköltség különbségen. A nagyobb szervízköltséget en még nem tapasztaltam, de legyen félretéve rá, aztán jóidő!

2022. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
25 km végig országúton. Szoktam nézni, hogy még a hidegben is viszonylag rövid idő alatt megvan a 70°-os olaj.
2022. jan. 31. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!