Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ausztriából behozott autók...

Ausztriából behozott autók mennyire rohadnak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 28. 16:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
Ez is olyan dolog, hogy a magyar tud róla, de az osztrák nem. Én Ausztriában élek és senkinek nem rohad semelyik autója. Igen, vannak 10+ éves autók itt is, nyilván nem az újakról beszélek. :D Szerintem itt az lesz a hunyó, hogy Magyarországra nyilván azokat az autókat küldik innen, amiket itt már nem venne meg senki. Ezek ilyen 15+ éves autók, szar állapotban, aztán a magyarnak jó lesz, de az osztrák rá se néz. És akkor ebből indultok ki, hogy azt az 1%-ot ti 100%-nak látjátok. Másra nem tudok gondolni, mert mondom, itt helyben nincs ezzel probléma.
2022. jan. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 veterán vas ***** válasza:
26%

#8

Több mint 30 éve már nem készülnek európai személyautók alvázzal, így az Astra sem.

Ezzel a műszaki megoldással, a Wartburg volt az "utolsó mohikán". ;)

2022. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Személyes tapasztalatom a német autókkal van, pár éve vettem egy Avensist, ami München környékén élte első 11 évét. Az kocsi alja valóban rosszabb állapotban volt, mint az itthoniak. Főleg a hátsó futómű környéke, és onnan hátrafelé mindenhol felületi korrózió. Elvittem egy profi alvázvédelemmel foglalkozó szervizbe, és a burkolatok lebontása után látszott, hogy a hátsó kerékjáratok doblemezei már át is lyukadtak, amiből semmi sem látszott a műanyag takarók miatt. Menthető volt, de lakatolással, alvázvédelemmel kb. 400e Ft volt a javítás. Az érem másik oldala viszont, hogy tényleg minden karbantartást megkapott (márkaszerviz, új korától számlák lefűzve) így műszakilag kifogástalan állapotban érkezett.
2022. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Én 2020-ban vettem a B Mercimet Bécsben. Az autó itt élte az elsö 7 évét Bécsben egy kiscsaládnál, akik vigyáztak rá. Kivülröl semmi rozsda nincsen rajta,száraz fütött garázsban tárolták szinte mindig (onnan hoztam el), és csak városi autónak használták, nagyritkán mentek vele nagyobb távokat. Rozsdára rákérdeztem a szerelö ismerösnél, aki azt mondta, hogy vannak olyan futómüelemek, amik cserések, de az alváz, a küszöbök, az dobok alatti lemeztalálkozások mind rendben vannak, nyilván nem örökre.


Osztrák autó sztem akkor jó, hogy ha bécsi, vagy Burgenlandból származik az autó, ahol nincsenek nagy telek mint mondjuk Land Salzburgban vagy Tirolban.


Nekem ami gáz volt, az a motor. Sokat használták városban a dieselt, illetve az átadáskor gané volt belülröl az autó…

Pedig osztrák-osztrák családtól vettem az autót.

2022. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Eddig összesen egyszer láttam olyan H astrát, ami rozsdás volt, az osztrákoktól behozott volt és 2004 gyártás. Fiatalabbaknál nem jellemző a rozsda, külföldről behozottaknál se. Nagyon jó az alvázvédelmük ezeknek a kocsiknak. Valószínű ez a 2004 is azért volt csak az, mert sérült volt azon a felén (szakszerűtlen javítás)
2022. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#14 és miért nem kéne ganénak lennie a belsejének ha osztrák?


Az osztrák a saját lányát tartja dugva a pincéjében évtizedekig, nem hiszem hogy annyira pedáns nép lenne akik a bulira vett konfettit egyből a szelektívbe öntik :D :D

2022. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha el akarok adni egy autó, akkor a lehetö legszebb állapotban teszem azt, hogy többet érjen. Nem? az, hogy nem volt kitakaritva belülröl, az számomra negativ. Azért a sáros, homokos szövegekre egy kirázás ráfért volna.


Amugy elhiheted, az osztrákok alapvetöen rend és tisztaság pártiak.

2022. ápr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyes embereknek miért annyira lényeg, hogy csillogjon villogjon a kocsi, amit megnéznek? Én pont szeretem látni a meghúzásokat, sérüléseket, nem szeretem, ha frissen políroztak, vagy sérüléseket eltüntették egy kocsin.
2022. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kivülröl rendben van az autó, egy hùzàs van a jobb sarkán, illetve 3 felni meg van padkázva. De belülröl egy porszivôzás ráfért volna eladàs maitt
2022. ápr. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!