Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli motorozásnak a motorra...

Téli motorozásnak a motorra nézve van valami negatívuma?

Figyelt kérdés
Tehát pl. jobban használódnak-e bizonyos elemei. Azt tudom, hogy pl. a só nem tesz jót neki, de ha erre mondjuk ügyelek, hogy amikor latyakos, sózott az út, akkor nem megyek vele, csak ha felszáradt, akkor van valami ami nem tesz jót a motornak?

2022. jan. 28. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Aki meg akar halni latyakos úton, vagy legalábbis oda lenni hónapokat táppénzen, mert nem bír magával tavaszig az meg is érdemli.

Én még autóval is száraz időben járok ha tehetem, nem is kell emiatt mosatni havonta, van villamos busz is.

Ne menjél sehova motorral száraz időben sem, ilyen fokok mellett, a térded úgy áthűl majd hogy egy-egy ilyen kis körök rásegítenek arra hogy majd pont akkor fog fájdogálni guggolásnál, bemelegítetlenül hogy nem fogsz tudni mit csinálni vele.

2022. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha száraz időben mész vele és néha lemosod (száraz időben is vered fel a sós dzsuvát a motorra, csak kevésbé), a láncot kezeled, nem rosszabb, mint nyáron. Maga a hideg nem árt neki, ha rendben vannak a folyadékok, illetve nem sérült a tank belül (ha egyáltalán fémből van). Én télen is motorozok, főleg városon belül, azzal közeledem, ugyanúgy mint nyáron. Sokkal fontosabb a motornál, hogy te fel legyél rá készülve. Ha városból kimegyek, minimum 2 réteg technikai aláöltözőt veszek (vékonyabb és így jobban tudok benne mozogni, mintha két pulcsit vennék, de legalább ugyanannyit véd), csuklópánt, fűthető kesztyű, alá egy vékony gyapjú alákesztyű (decathlonban párezerért tök jó kapható), vagy ezek helyett kézszsák + sima téli kesztyű, téli balaklava, ami a nyakat és felsőtestet érő szelet megfogja, dupla réteg zokni a csizmába, ezek tetejére 4 évszakos kabát eső+thermobéléssel, nadrág úgyszintén. Ilyen felszereléssel mínusz 2-3 fokig jó vagyok. Kézszsák a legjobb amúgy, leveszi a menetszelet, sokkal hatékonyabb és sokkal olcsóbb, mimt a legtöbb téli kesztyű. Nyilván téli gumim van, ez szinte kötelező 6-7 fok alatt, mivel itt viszonylag hirtelen (6-8 fok között) viszonylag sokat veszít egy hagyományos nyári gumi a tapadásából. Nyári gumival is motoroztam ilyen időben, de olyan érzés, mintha valaki műgyantát tett volna a gumi külsejére. 86 lóerős motoromat 4-esben ki tudtam még pörgetni.
2022. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
(amikor ennyire be vagyok öltözve, tök kellemes motorozni amúgy. Kb olyan hideg, mintha sétálnál, menetszél abszolút kirekesztve. Térdre szoktam tenni egy extra bicajos térdmelegítőt)
2022. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem sok...kicsit hosszab hidegüzem, jobban oda kell figyelni a fékek és a futómű állapotára és gyakran érdemes mosni. Az átlagos gumik túl ridegek, érdemes négyévszakos vagy téligumit feltenni, ez számít a legtöbbet szerintem. Anlas gyárt ilyeneket.
2022. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém már tiszta rozsda... A fékpedál, az olajhűtő, a lábtartó az oldalsztender... Mondjuk napi 100 km-t megy, így télen is.🤷‍♂️ Ami a legjobban zavar, hogy a szép, krómozott felniket is csipegeti már a rozsda😢
2022. jan. 29. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Karcos lesz, amikor eltaknyolsz a jégen. Sajnos ez az igazság, hiába motoroznak ezrek télen is, az útviszonyok nem kedveznek e közlekedési módnak. (Ahogyan más kétkerekűeknek sem.)
2022. jan. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is a perectől félnék a legjobban. A felöltözés alap kell, hogy legyen, de a maceraja szintén nem lehet egy kellemes dolog.

Autósok is kevesbbé vannak ra felkeszülve, hogy letezünk...

Normál gumi is nagyon harmatos, még ha valami csoda folytán 100%, hogy semmi nedvesség sem lesz az úton, szóval ahogy irtak is gumicsere stb stb. Ha nem muszaly skippeld szerintem.

2022. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kérdésem elsősorban a motorra vonatkozott (ami amúgy csak egy 125-ös), tehát nem rám, mivel azt tudom, hogy én könnyen eleshetek, lefagyhatok a motoron stb..
2022. febr. 2. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!