Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes ilyenkor visszavinni...

Érdemes ilyenkor visszavinni az autót javíttatásra a garanciára hivatkozva?

Figyelt kérdés
Vettem új autót szalonból, kb. 4000 km-t tettem bele, és észrevettem, hogy egy kicsit folyik az olaj az olajdekniből a tömítésnél. Ez garanciális javításnak minősül?

2022. jan. 29. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Legközelebb a szerviznél mondd el panaszként.

Azért jól nézd meg, hogy honnan "ered".

Ha az olaj betöltő sapkától eredhet, akkor rossz meghúzás is lehet.

2022. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. Azt írja olajdekni, nem sapka.
2022. jan. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is pontosan így jártam. Az olajteknő sarkában az illesztésnél van egy kb 20Ft-os mérető olajfolt. Nem cseppen le, csak olajos a teknő sarka. Ha féktisztítós ronggyal teljesen letörölgetem, pár hónap alatt visszajön.

Következő szervizkor kértem, hogy nézzék meg. Megnézték, azt mondták, hogy mivel fölötte és a környéken nem olajos semmi, kizárt, hogy az az olaj ebből az autóból származik. Kérdeztem, hogy akkor hogy került oda, mivel azon a részen alulról is teljesen burkolt a motortér. Arra nem tudtak válaszolni.

Szerintem ez a tipikus lerázós duma volt. Valamit kellett mondani, de nem volt kedvük bővebben foglalkozni vele. Mindegy, annyira nem tragédia, fél évente letörölgetem és ennyi. Megszoktam, hogy ilyen a hozzáállás. Pl borzasztó magasan fog a kuplung, csikorog a fék. Új autót vettem, de érzetre olyan, mintha valami öreg lelakott kotlám lenne. A szervizben látatlanban azonnal rávágták, hogy ez ilyen, nem tudnak vele mit csinálni. Rá se voltak hajlandóak nézni. :(

Szerintem kérdezz rá, mutasd meg mindenképp! Ha nem is azonnal, legfeljebb a következő szervinél. Hátha az a szerviz normálisabb, ahova te jársz.

2022. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!