Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy így indul?

Normális, hogy így indul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A tél folyamán gyakran szoktam beindítani a derbi senda 50-es motoromat, azonban gyakran kb. 40-50 rúgásra akar indulni szivatóval együtt. Ez teljesen normális vagy valami probléma lehet? Előre is köszi a válaszokat

2022. jan. 30. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Hideg is van, meg ez az átka az E10-es benzinnek, hogy megdöglik az etanoltól. Én tavasszal a fűnyíróval szenvedek hasonlóan míg tavalyi benzin van benne, frissel meg egy rántásra indul. Tegyél bele ilyenkor, téli elrakás előtt 100-as benzit, azzal valószínűleg nem lesz ilyen gondod.
2022. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha elsőre elrontod az indítást hosszú állás után, akkor lehet ez.

Lehet, túlszivatod, utána full gáz szivató nélkül, és el kell indulnia, elázik a gyertya. :(

2022. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2022. jan. 30. 11:23
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Meg annyit hozzátennék, hogy megdöbbenve lattam, hogy a 100-as benzinnél sem mindegy melyik kút... Nezdd meg!
2022. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
4: De nem ám!
2022. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

Több hetes állás után, ez még nyáron is teljesen normális. Az E10-nek nincs köze hozzá.

Egyszerűen arról van szó, hogy nem zárt a rendszer, mint az autóknál, és elpárolog a karbiból a benzin (a fűnyírót ne keverjük ide).

Ha jól rémlik, ezen vákuumos benzincsap van, tehát először vákuumot kell csinálni, hogy kinyisson a benzincsap, utána a karbinak kell megtellenie, hogy el tudjon indulni.

2022. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!