Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha motorcserés az autó, akkor...

Ha motorcserés az autó, akkor a működőképes állapot értékének kb. hány százalékáig érdemes kicseréltetni a motort?

Figyelt kérdés
Opel Corsa c 2003 1.0 benzin, motor bontóból lenne.
2022. febr. 4. 22:36
1 2
 1/15 krwkco ***** válasza:
100%

Nem az autó %-os értéke számít.

Szerintem inkább az, hogy a motorcserével hány éves használatot hozol létre. Pl. ami akkor végződik, amikor a rozsda miatt az autó már nem megy át a vizsgán.

2022. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem az enyém az autó, hanem egy női ismerősömé. Elég ramaty állapotban vette, de sokat költött rá, főleg a kasztnira. Én elsősorban a bontott motorban látom a kockázatot, azt nem tudom mennyire megbízható a szerelője.
2022. febr. 4. 22:55
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Jól járt a nőismerősöd, rábeszélték a megbízható nyímetautóra, töredékéért vehetett volna pl egy Cliót, ami nem rohad, illetve az 1.2-es motorja is elmegy hiba nélkül vagy 500 ezer km-t.

De ha történelmi, politikai okok miatt vesz németet, akkor értem....

Vegyen. kettőt is.


Láncos, lófing 3 hengeres az 1.0 motor, horror drága hozzá minden, mert annyira keresett, mivel egy rakás szar, és folyton tönkremegy.

Egy 1.2-es clio motort megveszel 20 ezer pénzért....

2022. febr. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ő annyira ért a kocsikhoz, mint én a filozófiához. A bátyja segített neki kiválasztani (rögtön az 1. autót) pár éve, mondtam is neki, hogy meg kellett volna nézni más autót is. Ráadásul az óra is tekerve volt, csak meg kellett volna nézni a motorteret, mert ott volt egy magasabb futásteljesítmény-bejegyzés korábbról. Ő csak egy használható járművet akar/akart, a gyártó nem volt szempont.
2022. febr. 5. 05:24
 5/15 krwkco ***** válasza:
100%

Az ismerősöd azt várja tőled, hogy mondjál igent vagy nemet a motorcserére? És ennyi? A gyakori olvasói meg adják meg Neked ezt az igen vagy nem választ?

Az biztos, hogy ehhez Neked is és a gyakorisoknak többet kellene tudniuk a kasztni állapotáról, a hölgy anyagi lehetőségeiről, a szerelőjéről, a konkrét bontott motor donorának utolsó perceiről, stb.

Az is kérdés, hogy mennyire akarsz belefolyni az ügybe, mennyi energiát szánnál rá, mennyi felelőséget vállalnál, akárcsak a lelkiismeretedben.

Most próbálkozhatnánk azzal, hogy megtudjuk, hogy mit javítottak a kasztnin, mennyire időtállóan, mennyi probléma maradt még. Vagy, hogy miért kell egyáltalán motort cserélni. De ez az út eléggé reménytelen.

Szerintem pl. jó lépés lenne, ha elkisérnéd a hölgyet a szerelőjéhez és megkérdeznétek hogy ő mit tanácsol. Ismeri az autót, esetleg tud javaslatot adni a bontott motor beszerzésével kapcsolatban és ami a legfontosabb: hallanád őt szakmal dolgokról beszélni.

Vagy végignézhetnéd a hölggyel együtt, hogy egyáltalán kínálnak-e olyan használt autót, amit megengedhetne magának és gazdaságosabb lenne mint a motorcsere. És ha van ilyenből jópár, akkor szóba jöhetne a megtekintésük. Ami önmagában több munka, mint egy motorcsere elintézése.

Egyszóval szerintem nincs egyszerű válasz.

2022. febr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.
2022. febr. 5. 12:34
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
3. Ha szerinted az Opelekhez drága az alkatrész, akkor járjál biciklivel. Az egyik legolcsóbban fenntartható márka. Kérdező, mi baja van, hogy motort kell cserélni? Nincs kompresszió egyik hengerbe, vagy átugrott/szakadt a lánc? Ez olyan egyszerű motor, hogy sok baja nem lehet csak az említettek valamelyike. Esetleg hengerfejes lett. Motor 50- már van hozzá, nyilván az olyan is. Kérdés, hogy megéri bajlódni vele?
2022. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Érdemes szerezni bele egy tipus azonos 1.2-es vagy 1.4-es motort felújítás után bele tenni és bele papiroztatni mivel ha köbcentiben azonosat teszel bele akkor is papirozni kell mivel a motorkód hiába azonos a motor szám változik . Vagy marad opcióként a régi motort felújítása utolsó csavarig
2022. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8. Tudtommal csak azzal a méretű motorral lehet lepapíroztatni hivatalosan, ami benne van a forgalmiban. De azt is csak úgy, ha van bontott motorról számla.
2022. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 ha bontott motor azaz az eredete igazolt és van papír róla bármilyen típus azonos motort bele lehet rakni annyi , hogy hivatalos szervíznek kell bele építenie nagyobb motor esetén a hozzá tartozó fékek és kellenek bele illetve , ha a futómű más a két különböző motorral szerelt autó közt akkor az is kell .

A lényeg , hogy az adott típusú autóba gyárilag is szerelt motor legyen benne .

Nekem így lett az 1.6 16 szelepes vw bora át építve 2.3 5 hengeres vr5 motorral szerelve én esetemben motor , váltó, fék és futómű lett cserélve hivatalos szervizben utánna ugyan úgy mint kovcentiben azonos motor esetén nkh-nál szemle illetve be fizetni a fizetendőket majd a vizsga papírral a kormány ablak forgalmi és törzskönyv csere én esetemben az új motoroszàm, motorkód és az köbcenti illetve teljesítmény lett át írva illetve be jegyezve a forgalmiba , hogy motorcsere történt az autón

2022. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!