Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung cseréhez érdemes...

Kuplung cseréhez érdemes kicseréltetni a lendkereket (sima egy tömegű) is?

Figyelt kérdés
Sajnos eljött az az idő hogy kuplungot kell cserélni, és szeretném megtudni hogy a lendkereket is ki kell e cserélni vagy érdemes e? Mellesleg ez egy sima állandó tömegű tömör lendkerék kis benzinmotorban.

2017. júl. 12. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Tömör lendkereket nem nagyon szoktak cserélni. Idősebb autónál elképzelhetőnek tartom, amennyiben a fogaskoszorú kopott, de ez sem jellemző.
2017. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából 65e van benne de az mind városi km, azért érdekel mert ha jól tudom akkor a tárcsát a szerkezet nyomja lendkeréknek, és hogy ott nincs e ugye bekopva körbe ami az új kuplungnak nem lenne szerethető. Viszonylag drága a lendkerék kb 30.rugó, a kuplung sem sokkal drágább. csak ha már ugye csere akkor még bírjon ki 11 évet.
2017. júl. 12. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Tegnap volt a kezemben egy 180e km-t futott lendkerék (ez kettőstömegű volt). Kopást semmit nem lehetett látni rajta, szerintem a Te kevesebbet futott lendkereked is rendben lesz. De ha a pénztárcád megengedi, akkor cseréltesd ki, ha már szét lesz szedve. Gyárit néztél hozzá vagy utángyártottat? (ha egyáltalán van hozzá ut. gy. lendkerék)
2017. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenből gyárit, már rá...mikor nem gyárit vettem, de van egy Valeo ami nagyon szemez velem bár nem sok az árkülönbség de ez szettben van, 19.000 a gyári meg kb 3*13e de külön kell vadászni az alkatrészeket.

Különbség így szemmel, hogy a valeo tárcsájában 4 rugó, míg a gyáriban 3 rugó van.

2017. júl. 12. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Felesleges cserélni, ha csak nincs megégetve (be van lilulva). A kettős tömegű az más tészta, de az is tovább él 65000 km-nél.
2017. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
Nem kell cserélni, de érdemes felszabályoztatni az új kuplunghoz. Mondjuk én 300ezernél cseréltem...
2017. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából szeptemberig ki kéne bírnia, csak néha alapjáraton kopog (de érdekes módon nem mindig, ha gázt adok akkor sem) olyan csapágyas hangon, ha kinyomom akkor megszűnik, , meg fent fog a "pedál", de nem csúszik meg emelkedőn sem.

Illetve akkor melyiket vásároljam a gyárit vagy a valeot egy 20-asért?

KB mekkora munkadíja van ennek?

2017. júl. 12. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!