Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó fényezésének, műanyag...

Az autó fényezésének, műanyag alkatrészeinek árt az alkoholos ablakmosó folyadék?

Figyelt kérdés
Szóval kifogyott a téli ablakmosóm, közelben nem volt hol vennem (falun lakom), fogtam másfél liter nyári ablakmosót beletöltöttem fél liter 70 fokos rezes pálinkát és összekevertem. Hosszú távon használható így? Eltekintve attól, hogy minden spricceléskor érződik a pálinkaszag az autóban😂

2022. febr. 5. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A szélvédőmosó nem árt.
2022. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De abban nincs alkohol, tudtom szerint.
2022. febr. 5. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:
téliben van
2022. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a pálinkával az lesz a baj, hogy cukor is van benne, ami ragadhat

na meg nem jó pálinkagőzt szagolni egész nap...

2022. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, én is ha marad nyári szélvédőmosó az autóban és jön a fagy, akkor csak felöntöm fagyállóval, ami szintén alkohol (etilén-glikol alkohol).
2022. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. Én is szoktam rézelejét önteni bele, ha nincs más. Gyakorlatilag 70-80°-os alkohol csak egy kicsit erős a szaga :)

Egy ismerősöm festés előtti zsírtalanításra is azt használja.

2022. febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!