Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kinyomócsapágyon milyen...

A kinyomócsapágyon milyen terhelés van amikor a kuplungpedál nincs benyomva?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a pedál benyomásával a kinyomócsapágy benyomja a tányérrugó középső részét (elengedve ezáltal a nyomólapot, és megszüntetve a lendkerék és a nyelestengely közötti mechanikus kapcsolatot) és ebben az állapotban a kinyomócsapágy forog és nyomóterhelés éri.


Mi a helyzet akkor, amikor a kuplungpedál nincs benyomva, és a kinyomócsapágy elvileg nem nyomja a tányérrugót?

Ilyenkor foroghat a kinyomócsapágy?

Elképzelhető -e hogy épp érinti a kinyomócsapágy a tányérrugót, ami által még épo forog, bár lényeges nyomóterhelés nem éri?

Jól gondolom, hogy ez egy holtjáték beállítástól függ?



#holtjáték #kinyomócsapágy #kinyomócsapágy terhelés
2022. febr. 7. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem, felengedett pedálnál a csapágy nem csinál semmit. Nem érintkezik semmivel, nem forog, nincs rajta semmilyen terhelés.


Régi autóknál volt állítható a kuplung és akkor ha túl sokat állítottál rá, akkor hozzáért a csapágy a laphoz. Ahol nincs kézi állítási lehetőség (azaz az elmúlt 20 évben kb. az összes autó), ott ez nem történhet meg.

2022. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kézi állításúnál sem véletlen hogy kell hagyni holtjátékot.
2022. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

1-es, és ebben te biztos vagy, csináltál már ilyet??

Nem hinném...


A holtjáték a kinyomás kezdete, és a pedál felső holtpontja között van. De a kinyomás kezdetekor már régen hozzáér a csapágy a kuplungszerkezet tányérrugóihoz.

Tehát forog a kinyomócsapágy terheletlenül is, nem véletlenül hallatszik alaphelyzetben is, ha döglött a csapágy. Kinyomva meg aztán pláne.

Csak a terhelés nem mindegy, csapágykatalógusokban meg van adva a csapágyak maximális terhelhetősége.

Nyilván a maximum közelében hamarabb elkopnak.

2022. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3, 2-es vagyok, csináltam már ilyesmit. Cseréltem már kuplungot autón, motoron, állítottam már kuplungbovdent is😱 Nemsokára befigyel egy kuplungcsere a motoromon, mert kivan a kinyomócsapágy, oszt akkor már cserélek lamellákat is valami párezer forint.

A holtjáték az az, amikor nyomod a pedált, de még nem csinál semmit. Gondolom azért hiszed azt amit, mert ugyan ahogy kopik a kuplung és te lazítassz/ feszítessz a bovdenen, úgy tényleg a kinyomó csapágyanak "teszed arrébb" a kiindulási helyzetét, de az felengedett kuplunggal, jól beállított bovdennel sosem ér hozzá a szerkezethez. A baszna be, ha folyamatosan forogna.

2022. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Csináltam-e? Most is olyan autóm van. :) #4 remekül leírta, nem tennék hozzá semmit.
2022. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vortrex ***** válasza:
Nyugalmi
2022. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!