Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Gasago kérdése:

Mit tegyek, hogy ne legyen fárasztó a kuplungpedál benyomása?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni, és induláskor nehezen tudom tartani a pedált hosszabb ideig, annyira elfárad a lábam. Parkolás közben pedig a végére van hogy már le-lefullad, mert már nem bírom tartani.

2020. szept. 27. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ülés jól van beállítva?
2020. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan jól van a kuplungon a lábad? Az a lényeg, hogy a lábujjaid hajlatáig legyen rajta a talpad. Figyelj a helyes ülés beállításra is, ne legyen teljesen nyújtva a lábad, hanem a térdnél enyhe hajlatban.

Ha pedig ezek után sem megy, akkor kérdezd meg az oktatót ő lát is téged és jobban tud segíteni mi lehet a bibi. :)

2020. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
Én nagyon alacsony vagyok nekem sajnos azért volt ez a gondom. Automata kocsival problémám megoldódott 😁
2020. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előrébb kell tolni az ülést.
2020. szept. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól be van állítva az ülés, akkor semmit. Max vegyél majd automata kocsit.
2020. szept. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindegyiket lehet a tűzfalig előrébb tolni, tapasztalat. Pedig 172-173 cm magas vagyok, átlagos.

Milyen autóval tanul a kérdező?

2020. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
VAgy rossz a kuplung.
2020. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
87%

Hát nekem volt olyan autóm, amiben a kuplung olyan kemény volt, hogy a hatvan kilós haverom nem tudta kinyomni, felcsúszott az ülés háttámláján.


Átlag autónál azért ez nem jellemző.


Oktatónak nem mondtad? Ő jobban láthatja, mi a gond.

2020. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Volt nekem is egy 2013-as Corollám ahol olyan kemény volt a kuplung, hogy a feleségem nem tudta vezetni. Kuplung csere után (márkaszerviz) kb. egy fél évig jó volt aztán megint felkeményedett. Visszamentem panaszkodni, beültettek vagy 3 használt Corollába ami éppen ott volt és mindegyiken kemény volt. "Ez ilyen" volt a megoldás.
2020. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Erősödj meg. :)
2020. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!