Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Twingot a klíma...

Renault Twingot a klíma mennyire fogja vissza? 2000-es évjárat 1.2 16V (75LE). Jól le tudja hűteni az autót? 90km/h tempónál elviselhető a szélzaj? A motor sokat forog 90km/h-nál?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

először is..a klíma nem fog vissza egyetlen autót sem..ez csak egy kocsmai legenda. Ha tudod, hogy mennyit fogyaszt az otthoni hűtő, na ugyanannyi teljesítmény kell a kompresszor hajtásához..néhd meg hány Watt..

Ha van benne elegendő gáz, akkor jól hűti az utasteret, akármilyen meleg van. Normális használatnál nem tudod szétpörgetni.


A szélzaj? Nem is hiszed, de ha nem megfelelő a gumi mintázata, minősége, az igencsak zajos, a szélzaj semmi ahhoz képest.


Azt sem árt tudni, hogy ez egy jól kitalált autó, mérnökök, technikusok százai dolgoztak a

prototípuson, mire a vállallat vezetése jóváhagyta a gyártást.

Ha a klíma lefogná a motort, nincs az a hatóság, amelyik forgalomba engedné helyezni...


...és ez a klímafékezés egyre terjed...jééézusom.

2022. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
1es te bolond vagy ? klímát a motor hajtja így vesz el lóerőt
2022. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Látom képben vagy egyes.

A klíma kompresszorát a motor hajtja, így ami ahhoz szükséges, annyival kisebb teljesítmény marad a hajtásláncnak.

Kisebb, és gyengébb motoroknál érezhető a menet teljesítmény csökkenése a klíma bekapcsolásakor.

2022. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanezzel a motorral van Thaliám, amit imádok. Sok ideig ez volt az első számú autóm, így történt, hogy pl Németországot sokszor megjártam vele oda-vissza, autobahnon mentem vele rengeteget, 180-al mentem egy nagyon hosszú lejtőn Bajorországban, egy BMW meg jött mögöttem (ő nyilván félgázon), nagyon szép kalandjaim vannak vele.

Na de a lényeg: igen, lefogja a klíma, és a fogyasztáson is érződik. De bőven bír menni még klímával is, a legkritikusabb pont, mikor nyáron 40 fokban beülsz a tűzforró autóba, 4esre tolod a klímát, majd városban araszolásnál minden indulásnál le akar fulladni, na ott érződik, hogy nagyon lefogja. De tartós haladásnál fordulaton nincs baja.

90 km/h-nál sokat forog, majdnem 3000-ret. Illetve 95nél forog pont 3000-ret. Nagyon soknak tűnik, de ez a motor annyira imád pörögni, hogy sok sportosnak mondott autó motorja elbújhat mellette, élmény pörgetni, és bírja is. Hangosnak hangos, de elviselhető teljesen. Gondolom a Twingo sem hangosabb, sőt.

Én csak ajánlani tudom, nagyon jópofa motor ez. Ahogy a Twingo önmagában is egy jópofa kisautó, belül hatalmas térrel.

2022. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Az nagyobb gázzal kell elindulnod, és érezhetően nehezebben gyorsul az autó bekapcsolt klímával, illetve emelkedőn is hamarabb vissza kell kapcsolnod. Kb minusz 5 lóerő, ami ilyen kisteljesítményű autónál nagyon észrevehető. Ha jó a klima, akkor nem lesz gond hűtéssel, de nézd meg, hogy tiszta-e a hőcserélő a hűtő előtt, a motor meg 90-nél gondolom itt is 2800 körül foroghat. Legalábbis benzineseknél, amik voltak nekem, azon mind 100-nál forogtak 3 ezret.
2022. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát egyes, szerintem ne a kocsmában hallottak alapján próbálj releváns válasz adni.

"Azt sem árt tudni, hogy ez egy jól kitalált autó, mérnökök, technikusok százai dolgoztak a


prototípuson, mire a vállallat vezetése jóváhagyta a gyártást."

Ember. Ez egy Twingo. Jó ha két számjegyű a tervező csapat.

"Ha a klíma lefogná a motort, nincs az a hatóság, amelyik forgalomba engedné helyezni..."

Miért, milyen szbályzatba ütközik, hogy a klíma a motor teljesítményét használja?

"...és ez a klímafékezés egyre terjed...jééézusom."

Ezt meg nem is értem.

Ha ennyire fogalmad sincs a kérdésről, akkor ne írogass kocsmában hallott baromságokat, hanem inkább csak olvasd a kommentneket. Hátha tudsz belőlük tanulni.

2022. febr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
még egy 300 lovas autónál is megérzed a klímát ha bekapcsolod.. egy ilyen 50 lóerős twingónál meg pláne.
2022. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7. A lakásomban a klímák nagyobb teljesítményűek mint egy autóban. Párszáz watt. Ezt egy twingóban sem fogod megérezni. Neked sem 300 pacis autód nem volt, sem twingod. További jó trollkdást.
2022. febr. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Az autóban jóval nagyob teljesítményű klíma van mint a te lakásodban! Az a párszáz vatt, meg csúcsteljesítményen nálam a 3.5kWattosnál 1800 Watt, mert a régebbi autoklímák ugye még nem szabályozzák magukat, meg nincs lekapcsolás előzéskor.

Szerinted miért emeli meg az autó az alapjáratot mikor rákapcsolod? Mert ennyire megfogja a motort! Már ha van egyáltalán klímás autód, vagy nagyon nincs érzéked a kocsikhoz.

101 lovas autóm van, ami szépen, nyomatékosan húz, de klímával átmegy ez "nyúlós" gyorsulásba.

De ha nekünk nem hiszel, akkor olvasgass kicsit utána:

[link]

[link]

2022. febr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8as

Egy Twingo alacsony fordulaton néhány kilowattot ad le. A klíma is felvesz belőle igencsak komoly százalékot.

2022. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!