Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond? Gázadásra a...

Gárdonyi Tamás kérdése:

Mi lehet a gond? Gázadásra a kuplungpedál benyomása nélkül visító hang hallatszik a motortérből. Ha benyomom a kuplungpedált megszűnik a zaj.

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy fiat albeám 1.2 16v 80hp 2004 es gyártás. Használtan vettem kb 3 hónapja, és figyelmes lettem a fent említett zajra. Üresben, illetve alacsony sebességfokozatban csinálja a zavaró hangot. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy csak hidegen csinálja-e ezt a jelenséget. Két tippem van, váltó, vagy kinyomó csapágy, de akár váltó olaj miatt is csinálhatja?



#fiat #váltó #kuplung #Visító hang
2022. febr. 8. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Valószínűleg egyszerűen kuplungcserés a kocsi.

Mármint, ha mindent jól értelmezem, csak akkor van a hang, amikor a kuplungtárcsák összeérnek, amikor nem érnek össze, akkor nincs rossz hangja.

2022. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, jól értelmezed, köszönöm a válaszodat.
2022. febr. 8. 21:25
 3/12 hypno ***** válasza:
82%

Ha kuplungot benyomod, akkor a kuplungot követő alkatrészek már nem mozognak.


Vagyis a problémád valahol a kuplung után, a sebességváltónál lehet.

Ha nincs elég olaj a sebváltóban, az elég érdekes zajokat tud produkálni.


Menet közben is zajos? Pl. ha üresben gurulsz vele.

2022. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:
80%

Amikor fel van engedve a kuplungpedál és üresben van a váltó, akkor a váltóban szinte minden forog. Ezért a váltóból jön a zaj. Pl. a nyelestengelycsapágy. De egy ismeretlen előéletű autónál bármi lehet a váltón belül. Olajhiány is. Egyébként a nyelestengelycsapágy bizonyos fokú zaja egyes autóknál (pl. Ford IB5 váltó) megszokott és nem kell javítani. A Te autódnál olyan valakinek kellene, meghallgatni aki rendszeresen foglalkozik Fiatokkal.

Ami nem zajong ilyenkor, az a kinyomócsapágy és a kuplung. A kinyomócsapágy azért, mert az nem is forog. A kuplungtárcsa pedig ráfeszül a lendkerékre, együtt forog vele. Terhelés nincs rajta, nem csúszik.

2022. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Kinyomócsapágy kezdeti halála.

Ha még most kapna némi zsírt, túlélné, de hamarosan kampec.

2022. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
100%

"Kinyomócsapágy kezdeti halála."

Érdekes elmélet. De ennek ellentmond, hogy ha a pedál nincs benyomva, akkor a kinyomócsapágy belseje nem ér hozzá a lendkerékkel együtt forgó kuplungszerkezet lamelláihoz. Nincs ami forgassa. A külseje meg azért nem forog mert rögzítve és a hidraulika vezetékei oda csatlakoznak.

Egy csapágy, aminek sem a külseje, sem a belseje nem forog, de visít. ?-)

2022. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most teszteltem, és csak hidegen csinálja ezt a nyikorgást/visítást, minnél magasabb a fordulat, annál hangosabban csinálja.
2022. febr. 11. 20:43
 8/12 krwkco ***** válasza:
Van az autódnál előírt olajcsere periodus a váltóra? Ha van és nincs olyan szerelőd akiben megbízol és meghallgatná a zajt, akkor én váltóolaj-cserével kezdeném.
2022. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm szépen :)
2022. febr. 12. 07:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Erre nagyon kíváncsi leszek, mert nálam is visító hang van nagyon hasonló a rossz hosszbordás szíj hangjához de függetlenül a kuplungpedál helyzetétől pedig a zajt a kuplungház felől hallani. Ha megszűnik a pedál benyomásával mint nálad, akkor a váltó felől jön a hang és tipikusan nyelestengely csapágy.

Ami ellentmond ennek (az én esetemben is) hogy a nyelestengely csapágy morajló, daráló hangot szokott kiadni nem pedig éles, visító, hosszbordás szíjhoz hasonlatos zajt!

Várom a fejleményeket, az én problémám is nagyon hasonló.

Ja és még hőmérsékletfüggő is, hidegben alapjáraton is hallatszik, most hogy langyul az idő csak gázadásra és akkor sem mindig, lehet hogy nyárra meg megszűnik majd...

2022. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!