Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek első autónak, ha...

Szerintetek első autónak, ha automatát vennék jó választás egy Suzuki Swift 1.0 GA?

Figyelt kérdés
Habár kézi váltóson tanultam, elképesztő módon nem megy a kezelése:Induláskor, parkoláskor vagy bőg a motor, vagy csigatempóban megyek, külön rettegek az elindulásoktól.Meg ha pl. kanyarodás közben kell váltani, azt is nagyon utálom. Jogsi után beültem ismerősöm Toyota Priusába egy kész megváltás volt. Figyelhetek a forgalomra, élvezhetem a vezetést, nem kell aggódnom, hogy lefullodok. Egyszóval végre rájöttem, hogy nem esélytelen Mivel anyagilag nem vagyok elsresztve, ezért gondoltam a régi Swiftekre: úgy hallottam, ha törődtek vele, és nem rohad, még sokáig autó marad. Meg hogy az automataváltója nem hajlamos az elromlásra, ha mégis, van 40ezerért bontott. Hallottam, hogy nem a legdinamikusabbak, de nekem az nem annyira szempont, mert leginkább A-ból B-be közlekedés lenne a feladata és nem az élményautózás.
2022. febr. 9. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
teljesen jó
2022. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tudsz váltani ajánlom hogy tedd le a kocsit. Nem neked való. NE vezess mert mások életet kockáztatod!


Attol hogy veszel egy automatat ugyan olyan pancser maradsz és gondolom te is olyan lúzer leszel majd aki összekeveri a gázpedált a fékkel és te is elütsz majd egy ártatlan embert mint múltkor Bp-en.


Tanulj meg vezetni ne pedig siránkozz. Nyílván friss jogsis ként bőgni fog a motor de tanuld meg csúsztatni a kuplungot ha kell meg ilyenek hogy megértsd és rá érezz az autó vezetésere. Mit fogsz érni egy automatával ha nem érzed az autót? Ott fogsz szerencsétlenkedni az utakon. A sebességtől is félsz? Remélem mersz menni 50-90-110-130-cal. Nem is értem ilyennek hogy lehet jogosítványt adni úgy megbuktattalak volna ahogy vagy.

2022. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem rossz az, csak sokat fogyaszt a manuálishoz képest és pályára nem való, mert ha jól tudom 4 sebességes. Persze, lehet vele 90-nel menni, de már az is elég hangos lesz. Az ilyen “ne vezess” barmokkal meg ne foglalkozz. Gyakorolj kis forgalmú úton, aztán vezess sokat, egyre jobban fog menni.
2022. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Persze persze mert jobb lesz az mikor feltekeredik egy fára vagy belécsattannak mert 5el kanyarodik ki egy forgalmas útra. Ne hallgass rám jobb lesz ha megdöglesz persze :)
2022. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem bántásból,de így,hogy mentél át a forgalmin?

Gyakorold,ne egyből a könnyebb utat válaszd.

Ráérzel majd és rájösz,hogy nem is olyan bonyolult dolog.

2022. febr. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

A választás nem rossz, én speciel nem vennék Suzuki-t, de kis pénzből, ha megfelelő darabot találsz, mindig jó opció.

Az viszont inkább aggasztó, hogy alapvető dolgokat nem tudsz megtanulni az autóvezetésről

2022. febr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Vedd meg nyugodtan. Ne foglalkozz a kötekedőkkel akik úgy érzik az élet császárai mivel tudják rugdosni a kuplungot, mert nem futja nekik automatára. Persze erre azt fogja reagálni, ő direkt szeret kuplungolni. Nekem nem kellene kéziváltós. Automatával nyugodtabb a vezetés. Egyébként a régi swiftben 3 sebességes van. Nem kell tőle megijedni, mert van benne egy másik váltó is a kuplung helyett így gyakorlatilag végtelen a fokozatainak száma. Régen általános volt a 3 sebességes automata.
2022. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

#7: Nagyon rászaladtál erre... Automatám van, véletlenül sem vennék többet manuálist. Nem az a lényeg, hogy élvezi az ember a kuplungolást, ez egy bullshit. Át kell rakni sport módba a váltót, vagy kézi módba, vagy ha annyira dinamikusan akar vezetni valaki, akkor olyat venni, amin vannak kormányfülek és lehet váltogatni, ha bele akar nyúlni az ember. (Más kérdés, hogy 99,9%-ban közúti forgalomban az automata okosabb, még akkor is, ha valakinek meggyőződése, hogy ő jobb, még népszerű youtube csatornáknál is előfordul ilyen baki).

Az aggodalma mindenkinek arra irányul, hogy aki egy ilyen alapkészséget, mint a sebességváltás nem tud elsajátítani, annak úgy általánosan igen komoly gondjai lehetnek az autó kezelésével, közlekedés mint komplex tevékenységben részvétellel.


#6

2022. febr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Vezess nyugodtan. Ignoräld aki kötözködni akar.
2022. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Csak egy kerdest szeretnek feltenni hogy engedtek att vizsgan ha ez tenyleg igaz amit irsz?
2022. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!