Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Izgulok egy kicsit a vezetéstő...

Izgulok egy kicsit a vezetéstől, hogyan tudom leküzdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lehet hogy kicsit hülye kérdés de full komolyan írom, kicsikét félek a vezetéstől augusztus óta már megvan a kresz vizsgám hála istennek az elsőre meglett 74 ponttal, de azóta nem is kerestem oktatót ez miatt, ezen a héten vettem rá magam hogy beszélek vele jővő héten már mennem is kell vezetni, de számomra ez sokkal nehezebben fog menni mint pl az érettségi amit tavaly csináltam:D legszívesebben automatára raknám le a b kat-os jogsit mert azzal nem lehet le fulladni, illetve jobban átlátom az egészet, leginkább a lefulladástól félek, de megígértem magamnak hogy muszáj manuál váltósra leraknom mert ki tudja mikor kell vezetnem pl ismerős/családtag kocsiját és az kicsit kellemetlen lenne részemről ha nem tudnám azt vezetni, veletek is volt ehhez hasonló érzés hogy féltetek? Illetve ha mondom az oktatónak hogy alig ültem még kormány mögött akkor vajon megértő lesz? Köszi előre is a segítséget!

2022. febr. 11. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

ha az oktató kérdezi, akkor mond, hogy még nem vezettél..bár látni fogja a testbeszédedből, úgyhogy kegyes lesz.

Hogyan kell leküzdeni? Sehogy..van aki nagy nehezen megszerzett, kézhezkapott jogsival is szorong.

Hagyd, történjen aminek történni kell. Ne beszélj, csak ha kérdeznek,ne akard kioktatni az oktatót, bármennyire is igazadnak látszik..ha nem megy a kéziváltós vezetés, szemrebbenés nélkül kérd magad automatára..nem lesz gond vele, és nemsokára úgyis váltó nélkül működik minden.


Nyugi, semmi gyógyszer, csak higgy maggadban.

2022. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az baszna be, ha az oktató úgy kezelne, mintha tudnál vezetni.indulj ki abból, hogy hány millióan tanulták meg eddig is..neked mitől ne menne.
2022. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Nekem kb.az 50.óránál elmúlt a szorongásom. Komolyan. De benne is lett 80 órában a történet.
2022. febr. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szorongtam, pedig nem vezettem előtte sosem.

Izgatottan vártam.

Olyan persze volt, hogy semmi kedvem nem volt aznap az egészhez, de olyankor az oktató látta, hogy valami nem okés és light-osabbra vette a figurát.

Ilyen néha most is van, hogy nincs kedvem vezetni, de mostmár megtehetem, hogy ilyenkor nem ülök kocsiba.

Amúgy nagyon szeretek vezetni.

Mindig megnyugtat.

2022. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon izgultam, sőt még most is,minden egyes óra előtt.


De egész könnyű a váltót használni. Annyi nem megy még, hogy nem tudom mindenhol, melyiket kell váltani. De bízom benne,hogy megtanulom :D

2022. febr. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogod tanulni! Senki nem kuplunggal a talpán született.

Itt a megyében van egy oktató nő, aki kitett egy ilyen szöveget hátra a kocsijára, hogy "Te is így kezdted, köszönöm a türelmed"...

Persze kretének itt is vannak, akik parát, és bosszúságot okoznak, de azért itt tűrhető a közlekedési kultura.

A biciklisek viszont kezdenek elszemtelenedni.

2022. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen soha nem vezettem 1 métert sem. Kresz elsőre max pont. 36 óra vezetéssel elsőből meglett a forgalmi vizsga is. Vezetés közben talán 1x fulladtam le. Kresz vizsgán 2x is. Azon kívül nem hibáztam szerintem. A vizsgabiztos olyanokat húzott be,hogy túl lassan mentem, meg túl óvatosan, meg jól felismerem a forgalmi helyzeteket csak későn. Szóval semmi sem lehetetlen. Automatára vizsgázni baromság. Nagyon bánni fogod az életed során ha azt csinálnád.
2022. febr. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Egy apró megjegyzés az automata váltó kapcsán.

Én úgy tudom, hogy, ha valaki le vizsgázik automatából, az nem zárja ki a manuális váltós autó vezetését, mert tehet később különbözeti vizsgát.

2022. márc. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

#7: "Automatára vizsgázni baromság. Nagyon bánni fogod az életed során ha azt csinálnád."


Már bocsi, de 15 év múlva teljesen kikopnak majd a manuális váltók.

2022. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azóta mi újság kérdező?
2022. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!