Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettetek már olajfogyasztós...

Vettetek már olajfogyasztós autót? Milyen típus volt? Mi lett a sorsa? Milyen árban sikerült hozzájutni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 12. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
fiat argenta , ot vizsga , boldog percek szigorúan tavasztól őszig
2022. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

L.R.D.

Már az olajjal is ment.

A többi személyes..

2022. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Opel 1.4 , 1.6 benzin, ecotec.Mindkettő falta az olajat,de ez volt a legnagyobb hibájuk.Megbízható,jó autók.
2022. febr. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, több alkalommal.


Meg lett fúrva, és rendbe lett téve. Onnantól nem ette az olajat.

Van aki elviszi gépműhelybe és kifizeti az árát. Van a másik brigád, aki ugyan úgy kifizeti azt a pénzt (csak azt beleönti olaj formájában) de a hiba nem oldódik meg.

Belenyugodni a legkönnyebb.

Peace.

2022. febr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy jó 600 ezer ft-os autót megérné megcsináltatni 300 ezerért vagy jó ha töltögetem? Abból azért jó sok liter olaj kijön. 2 évnél nem nagyon tervezek vele tovább.
2022. febr. 13. 10:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Még nem. Csak a legelső autómat vettem használtan. De szerencsére semmilyen műszaki probléma, így túlzott olajfogyasztás sem volt vele.
2022. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Eddig csak olajfogyasztós autót/ motort vettem😅

Persze nem direkt kerestem őket, de mindnél megoldotta a problémát a szelepszárszimeringek cseréje.🤷‍♂️ Azóta egyikre sem kell rátölteni 2 olajcsere között.

2022. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


Nem, ha 2 évre tervezed.


Mesélek egy történetet, lehetne egyből 100-is.

Pista megveszi az autóját fillérekért, majd azt hiszi, h megfogta az Isten lábát. Pár héten belül előjönnek a problémák. Karosszéria javításra kér árajánlatot, majd álmélkodva látja, hogy a vételár duplája. A fényezés meg az 5x-öse.

Elkezdi felkeresni az összes műhelyt, de vagy be sem engedik, vagy tetemes összegeket mondanak.

Ezután talál egy kóklert, aki a munka minőségéhez képest is túl sokat kért. Összegányolja, majd mosolyogva átadja a tulajnak. Pár hónap múlva előjönnek a gittelési mókulások, majd elhozza hozzám.

Normálisan szembesítem a problémákkal, majd ÉN VAGYOK A SZEMÉT, hogy olyan árajánlatot adok, amin már ugyan ilyen lutri autót lehet venni.

Pista és Én egy ideig nem beszélünk. És minden héten ez megy. Ingyen, vagy annál olcsóbban! Nem!

2022. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Vannak tipikus olajevő motorok,pl anno faros Skodák,most Ecotec Opelek.Amíg nem viszi túlzásba,ne foglalkozzatok vele.

4 évesen 80 ezerrel vettem g Astrát.Elejétől mostanáig (most 15 éves,340 ezer van benne) 1 liter olajat pocsékol ötezrenként. Szépen,jól,takarékosan megy,ha valakit ez zavar fúrassa,dugózza 200-400-ért.

1.6 Meriva: hasonló volt a helyzet,igaz,ennél vétel után kb.30ekm-rel a szelepdekli precíz tömítéscseréjével a hasonló olajfogyás lecsökkent kb. 1/l-re /15000 km.

Nem tudom ,minek ezen rugózni,ahány gyártmány,annyi féle.Legtöbb motornak nyilvános a gyári max. olajfogyasztás értéke,kizárólag ehez tartanám magam a döntésnél,hogy felújítás,eladás vagy bontó...

2022. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!