Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó a jobb (Opel...

Alpha4500 kérdése:

Melyik autó a jobb (Opel Astra H 1,6 benzin; Hyundai I30 CW 1.4 16V DOHC; Kia Ceed SW 1.4 EX vagy LX)?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók,


Melyik autó a jobb (megbízhatóbb, kevesebb hibát produkáló, viszonylag alacsony fogyasztással, és viszonylag alacsony szervíz és fenntartási költséggel megúszható; családi autónak, mindennapi használatra) az alábbi 3 autó közül?


Évjárat: kb.: 2009 - 2011.


1. Opel Astra H 1,6 benzin (kombi);

2. Hyundai I30 CW 1.4 16V DOHC benzin (kombi);

3. Kia Ceed SW 1.4 EX vagy LX benzin (kombi)


Úgy tudom, hogy az Astra vezérmű szíjas, a Hyundai és a KIA vezérmű láncos.

Melyik megbízhatóbb a láncos vagy a szíjas?


Köszönöm.



#megbízhatóság #Opel Astra H 1,6 benzin (kombi) #Hyundai I30 CW 1.4 16V DOHC benzin (kombi) #Kia Ceed SW 1.4 EX vagy LX benzin (kombi) #kedvező fenntartás #olcsó szervízköltség
2022. febr. 14. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Opel Astra H 1,6 benzin (kombi)
Hyundai I30 CW 1.4 16V DOHC benzin (kombi)
Kia Ceed SW 1.4 EX vagy LX benzin (kombi)
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
A Hyundai és a Kia kb egy és ugyanaz az Opelt felejteném.
2022. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1.6 H 116 lóerős facelift astra kombival van tapasztalatom. 4 éve hajtok egyet ebben van bőven 400km feletti pályázás, tartósan napi 20 km ingázás meg minden... Eddig csak a kötelezőket kellett cserélnem. Olajfogyasztást nézem, szerencsére szinte nulla. én közel 60 ezer km tettem bele, 110 ezerrel vettem. Az enyém nem láncos, vételkor megvolt a komplett vezérléscsere, azóta csak olaj és szűrők, meg bár nem kellett volna még én lecseréltem a 4 tárcsát fékbetétekkel ill egy új aksit kapott. Nem csörög, nem csattog, indult mínusz 25 fokba is. Fogyasztása átlag 7 liter. a pályatempót jól bírja 4 fővel is. Nekem bevált.
2022. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
láncos.
2022. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nekem H Astrám volt (csak egy balesetnél totákárosra törték, így meg kellett váljak tőle).

Nekem bevált az Opel csak nehéz hozzájutni jó állapotú, Magyarországon forgalomba helyezett példányokhoz. Így ha (jelenleg nincs autóm) nem találok zárós időn belül, akkor gondoltam volna "B" tervként a Hyundai-ra vagy a KIA-ra.

2022. febr. 15. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Astra h 1.6 z16xer motorral nagyon megbízható és jó autó. Gtc 3 ajtósba kifejezetten jól néz ki.

Hyundai/kia is teljesen jó autók. De azt tudnod kell, hogy az 1.4 lánc, nem bír ki többet, mint az opel szíja. 100e km körül elkezd csörögni. Opel hivatalos szíjcsere 150e km. Ami kiszokott bírni 200e kmt az a kia/hyundai 1.6 láncos benzinese. Ez van a hibrid niroban is, nem vèletlenül. Ez a legmegbízhatóbb modern motorjuk, illetve a régi kappa motorok, amiket kisautóikban vannak.

2022. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!