Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault vagy Hyundai?

Renault vagy Hyundai?

Figyelt kérdés
Megane II limousine vagy Accent? Mindkettő 2005 körülből, és benzines. A Meganeból az 1.6-os változat. Szerencsémre mindkettőből tudok kevés kilométeres családi autót, így e kettő érdekel.

2020. aug. 10. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megane-t vezettem, a belső minőségével és a szerelhetőségével nagy gondok vannak. Én 2015-ben vezettem olyat, abban 150 ezer kilométer volt, és már úgy nyikorgott benne minden, hogy ha az enyém lett volna akkor legszívesebben kihajítottam volna a fenébe belőle a komplett műszerfalat mindenestül. Ezen felül a javítása drágább. Nem az alkatrészár miatt, hanem mert a legegyszerűbb cserékhez is szét kell bontani a fél autót, ami idő. Szóval én azt nem ajánlanám. Az Accent-tel nincs tapasztalatom.
2020. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2005-ösből azt, ami még nem rohad, és jobb állapotban van. Majdnem mindegy, melyik.
2020. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Hyundai.
2020. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mindegy, mert az akkori Megane egy betegágy. Ismerősömnek van, szinte havonta megy tönkre benne valami, olyan elképesztő dolgok, hogy a szerelő is fogja a fejét, hogy mi lehet a hiba néha. Az Accent a hátsó sárvédőnél tud nagyon látványosan rohadni. Alá nem feküdtem egynek sem, de gondolom az alja is rozsdás, ha már a sárvédőív az. Ha kifgosz egy enyhén rozsdás darabot, amelyik még nem vészes, azt vedd meg! Nagyon megbízható autó, azt leszámítva, hogy fapados. Esetleg egy alvázvédelem, ha még nem ette meg nagyon, és akkor probléma megoldva.
2020. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyértelműen a Renault lesz. Ég és a föld belül is a kettő. Nem tudom mi a baj a belsejével, szerintem egyben van. Igaz, csak ~40 ezret futott, bajai sem voltak. Az Accent nagyon minimal stílus.
2020. aug. 10. 20:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"csak ~40 ezret futott, bajai sem voltak"

Téged nagyon át fognak vágni...

2020. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Nekem is furcsa, hogy nem voltak bajai. Ha azt mondaná, hogy minden hibája orvosolva lett, akkor még okés lenne. Amit én vezettem, az az egyik volt kollégám autója volt. Újonnan vette, és a második évben kb. 2 hónapot márkaszervizben töltött az autó. Sok gyári hibája volt, ez amolyan "visszahívás" volt, csak akkor még nem verték nagy dobra, mondván hogy úgy is visszahozza a tulaj ha valami baja van. És volt neki bőven. Tehát ha nem voltak bajai, nem volt szervizelve, az akkor azt jeleni hogy majd lesz nemsokára. Más opció nem igazán van.
2020. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó, rendben. Köszönöm, hogy látatlanban mindenki jobban tud mindent az autóról mint én saját magam, imádom az ilyet.

Köszönöm a válaszokat! Minden jót mindenkinek!

2020. aug. 10. 20:52
 9/15 anonim válasza:
50%
Őszintén? Octavia. Se a Megane se az Accent nem egy nagy szám. Ha komfortot nézed akkor is sokkal jobb egy O2. Persze te tudod melyik jön be legjobban, de ez a Megane tényleg elég beteges. Attól, hogy szép állapottú, megkímélt még lehet/lesz baja idővel és attól, hogy kevés a km benne még ugyanolyan rossz szerelni mint amibe fél millió van. Sok hiba és balesetmentes kilométert kívánok.
2020. aug. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Neked tényleg a Megane való. Megérdemled, hogy hetekig szervizben álljon
2020. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!