Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A korlátlan jogsit tapasztalat...

A korlátlan jogsit tapasztalat nélkül érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Csak AM kategóriám van (a B-ből adódóan) és csak robogóztam eddig. Rossz ötlet lenne egyből a nagy A kategóriát csinálni? Nagy vállalás? Esetleg először A1-A2 lenne inkább az optimális tapasztalat nélkül? Köszi!

2022. febr. 19. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Simán mehet az a, én is most tervezem. Nekem is csak b van, én nem tokolnek a1, a2 és utána a. :D
2022. febr. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek sikerült már, néhánynak nem. Akivel együtt kezdtem az A-t, az még befejezésem után hetekkel később is ott volt, immáron A2-re gyakorolt. Nekem mondjuk volt 2 év A2-es tapasztalatom.

Szerintem érzed magadról. A legfontosabb tényező itt is fejben van: önbizalom, bíznod kell magadban, hogy menni fog. Ha ezeg van, akkor a fele megvan kb. Ha robogón úgy érzed, hogy ez gyerekjáték, meg megy a szlalom, gyök2-vel gurulás, miközben magabiztos maradsz, akkor a korlátlan is valszeg gond nélkül menni fog. Ha full bizonytalan vagy, akkor az A sem fog menni valszeg.

2022. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. febr. 19. 13:20
 4/8 anonim válasza:
100%
Én tavaly kezdtem nulla motoros tudással és rögtön A-ra mentem. Nem bántam meg! Viszont nekem a rutinból több óra kellett, (+3 alkalom), a forgalom sikerült minimum órával Szegeden. Mind2 vizsga elsőre sikerült, nekem személy szerint a rutin vizsga nehezebb volt. Egyébként nagyon változó, hogy kinek hogyan megy. Akikkel együtt kezdtem, 2en visszamentek A2-re, illetve többen folyamatosan buktak meg a vizsgákon. Nekem a forgalomban annyi szerencsém volt, hogy 13 éve van B-s jogsim. Tavaly nehezítettek a rutin vizsgafeladatokon, én voltam az elsők között, akik azon vizsgáztak. Neked sok szerencsét!
2022. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 23. 03:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen A-ra menj, minden ugyanaz mint a kisebb kategoriáknál, csak a motor súlyához kell kicsit hozzászokni, de a jogsit le fogod tudni tenni simán. Ha megvan, utána úgyis olyat veszel, ami neked kényelmes, barátságos és ha feljebb lépnél nem kell megint jogsit tenni.
2022. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. febr. 25. 02:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amire megszerzed a jogosítványt, addigra -vélhetően- kialakul benned egy egészséges értékítélet a motor nagyságával kapcsolatban. Vagyis a tanfolyam végére, már tudni fogod, hogy mekkora motorral akarsz kezdeni.

Ha úgy érzed menni fog a legnagyobbal, akkor hajrá!

2022. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!