Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.6 vélemények?

Opel Astra G 1.6 vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az első autóm egy Suzuki Swift 1.3 volt,nagyon szerettem,főleg a pörgős motort,viszont szerettem volna egy nagyobb újabb autót,ráadásul úgy alakult,hogy naponta kb 100 kilométert kell ingáznom, ezért vásároltam egy Volkswagen Passat B6 Variant 2.0 CRTDI-t,automata váltóval,kényelmes, erős,stb alapjában jó autó,viszont nem hozta amit elvartam volna,túl modern,sok apró idegesítő baja volt,így inkább túl adtam rajta,és vettem egy Golf 3 Variant TDI-t,90 lovas adagolós dízelmotorral,a kínálat tetejéről, a régi technika sokkal jobban bejön,és a napi távomat simán tudja teljesíteni ez is,dpf,minden ilyen dolog nélkül,illetve hiányzik a benzines kocsi is,ezért gondoltam egy Opel Astra G-re,a Golf mellé, 1.6 motorral, mindenképp már a H Astra motorral venném, Z16XEP kódú,kombi kasztnival(ferdehátú,Sedan nem annyira jön be,na meg megszerettem a kombit is),szerintetek érdemes bele ülni egy ilyen autóba? Sok rosszat hallottam az Ecotec motorokrol,de úgy gondolom hogy ha egy jó állapotút találok, nemhiszem hogy nagy gondom lehet vele,és alapból inkább a kínálat tetejéről válogatok autók terén.

2022. febr. 21. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem legutóbb azt mondta a egy szerelő hogy Opelt ne. Egy másik meg hogy ezek az ecotec motorok már nem olyan jók mint amik az f astraban.
2022. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Z14XEP és Z16XEP gyakorlatilag hibamentes motorok. Z16nál gyakoribb a hidrotőke csattogása. Amíg az X14 és x16 kerülöd, addig nem lezs gondod
2022. febr. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Z16XEP már nem eszi annyira az olajat, ebben csak akkor fordulhat elő ha átszakad a szelepfedél membrán, ha jól tudom ezt úgy lehet ellenőrizni, hogy járó motornál le kell csavarni az olajbeöntő kupakot, ha nehezen jön le, vákuum van alatta akkor cserés a membrán, a hibáról itt tudsz olvasni: [link]

A másik a TwinPort mechanika hibája, egy műanyag elem törhet el, ezt is egyszerű javítani.

2022. febr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem annyira az opeleket de hiába német marka, nincs rájuk nagyon rossz szo, mint a szintén német baratjara a BMW-re.


Az ecomotorok nem tudom mennyire ecok de van egy olyan sejtesem hogy ez is csak egy olyan dísz mint a mai meno mild hibrid autók.


En nem vagyok annyira autó

marka valtogatos, ha egy marka bejott akkor maradok annál, megegy golf nem jön szóba?


Amugy egy jó kis elektromos is talán szó jöhetne, az ujaknak már elég nagy a hatotavjuk, ha napi 100kmt mesz vele, és az tényleg környezet kímélő

2022. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam még 4-es Golfon is,viszont az csak 1.8 20V vagy 2.0 motorral, 1.4 1.6 inkább kihagynam belőlük,akkor inkább az opel,viszont 1.8 és 2.0 elég ritka a Golfban, 5.5 Passat ami még talán szóba jöhetne,szintén ezekkel a motorokkal,viszont nemtudom,abból inkább dízel, egyenlőre úgy néz ki,vagy G vagy pedig H Astra Caravan lesz 1.6-al. H Astra 1.6 Z16XER-ről valaki esetleg tud mondani valamit,mennyire kényesek,mire érdemes odafigyelni,stb? Úgy tudom hogy már komplikáltabb technika mint az XEP,pl kuplungja is hidraulikus kinyomócsapágyas,stb na meg az okoskerekek...
2022. febr. 23. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!