Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vagy a regit csinaltas...

Új autó vagy a regit csinaltassam meg?

Figyelt kérdés

Van egy Mazda 2 2007-esem, 260e km-vel. Műszakilag jó állapotnak örvend, de rohad. Nagyon. 400 e Ft lenne a lakatoltatàsa.

Nagyon a szívemhez nőtt, nem szívesen válok meg tőle, de úgy érzem nem érné meg.


Másik opció egy 2012-2014 közötti Mazda 2 vásárlása

, kB 2 millió Ft között mozognak. Valamennyi hitelt felvennék hozzà.


Ti melyiket valasztanatok a helyemben?


Menjen a régi lakatoshoz, aztán megy amíg megy, vagy vagjak bele az újba?


(Nem érdekel más marka, szerelővel veszek csak új autót)



2022. febr. 22. 19:48
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Hat eloben veszesebb mert egy ket helyen bizony lukas mar az ajto :)

400 e ftba beleszamolta a kisebb javitani valokat a sarvedon, motorhazteton, mert ott is elkezdett meg még par helyen.


Alja ok! Kapott alvaz es ureget.

Csak en a km-t sokallom benne mar, nem tudom meddig megy el szerviztol fuggetlen.


Egy lakatossal beszeltem csak abban igazad van, mert van egy megbizhato akit ismerunk mar es a munkajat is tudjuk, de lehet majd korbe nezek. Mert ha jonne is az “uj” autom, ezt szivesen megtartanam, mert nem annyira szerviz igenyes, nem fogyaszt sokat, tehat nekem megerne ennyit. Hiaba egy “szar” auto masok szerint

2022. febr. 24. 11:53
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Jajj nem kell azzal foglalkozni, hogy mások szerint "szar" autó :D

Én is évekig hallgattam, hogy mikor cserélem már le az öreg mercit...

mondom minek ha nekem tökéletes, kényelmes, keveset fogyaszt és kb. lehetetlen, hogy motorikus hibája legyen.


a 260e km nem vészes ha valós.

benzin vagy dízel?


Én a helyedben beszélnék több lakatossal, elmenni a kocsival személyesen és nézzen rá, mondjanak árakat többen is.

(Nagyon nagy szórás tud lenni árakban)


Ha a motornak nincs semmi göthössége, nem rakoncátlankodik én akkor nem félnék hogy megadja magát hamarosan.

Ezek a mai modern motorok sokat eltudnak menni, főleg ha valami egyszerű szívó motorról van szó.

2022. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Egyszeru szivo motor igen, azert szereti a szerelom is.

1.2 benzin egyebkent.


Attol is felek, hogy kilakatolom es 2-3 ev mulva megint atrohad, ahogyan irtak is, mert ugye a mazda imad rohadni

2022. febr. 24. 12:05
 34/38 anonim ***** válasza:

#26: Senkit nem érdekel az anyagi helyzeted és senki sem kifogásolja, hogy "csak" ennyid lenne kocsira. 2 millió messze átlag feletti a magyar állampolgárt nézve. Én arra hívtam fel a figyelmed, hogy badarság kijelenteni, hogy megtartanád, bármi áron, bármeddig, mert nem így lenne. Amint megtapasztalnád milyen egy klasszisokkal jobb autót használni huzamosan, és megengedhetnéd magadnak, cserélnéd. Már most is egy sokkal újabb/jobb autó vásárlása miatt tetted fel a kérdést.

Nincs ezzel semmi gond, nem tudom miért kell ezen hisztizni.


Egyébként a képeket miért nem ide raktad ki?

Arra azért készülj, ha már annyira szét van rohadva, hogy konkrétan átlyukadt a lemez, akkor az egy elég durván elhanyagolt autó. Könnyen lehet, hogy jóval többe fog fájni az a lakatolás, mint a mostani ajánlat. Lehetnek meglepetések a doblemezek, sárvédők alatt


#24

2022. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Mert en ilyen hiszterias vagyok, es nem szeretem mikor igy nekem ugranak, hogy UGYAN dehogy.


Tessek a kepek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Azert uzenetben kuldtem neki, mert egyaltalan o volt az egyetlen, akit erdekelt.


Masreszt, pontosan ezert tettem fel ide a kerdest, hogy idegenek mit gondolnak, mert csaladon/ismerosi koron belul ugyanez a csapongas van:

“ ezt draga kilakatolni, nem eri meg, vegyel ujat “

“ biztos nem kerul ennyibe a lakatolas”

“ biztos nem CSAK ennyibe kerul a lakatolas “

“ ezt mar ismered, lakatold ki inkabb es tudod hogy jo “


Azt gondoltam idegenek mas erveket is fel tudnak hozni.

Es azert ugrottam ugy neked, mert ha en azt mondom megtartanam, megtartanam. Elegge ragaszkodom hozza, eszmei erteke van. Ha 10 ezer forintot erne sem erdekelne. Elso autom, annyi elmenyem volt mar vele. Mikor jogositvanyom lett gyuloltem vezetni, azthittem soha nem fogok, es ezzel az autoval sikerult elmenni olyan helyekre, amitol feltem, beparkolni ugy, ahogy azthittem sosem sikerulne, szoval tenyleg mondhatom hu tarsam.

De nem birok dontesre jutni, mert mindketto esetben van sok riziko, es innen sem lettem sajna okosabb!

2022. febr. 24. 12:21
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

A képek alapján ez még semmi. Ha az alja nincs elrohadva, akkor még érdemes lehet javítani.

Ettől sokkal rosszabb állapotúakat is visszahoztunk már az életbe.

2022. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Amugy most csodalkozom, hogy ezt mondjatok.

Mert a szerelo is, a lakatos is rosszul van tole, hogy mennyire rohad.

Egyszer feltettem, hogy mennyit adnanak erte, es egy ur szinte orditva hivott, hogy hogyan kepzelem, hogy ennyire szetrohadt autot fel merek tenni, egy forintot nem adna erte.

2022. febr. 24. 13:42
 38/38 anonim ***** válasza:

Max mert nem akar vele a lakatos foglalkozni.... ez nem vészes rohadás egyáltalán.

Keresni kell másik lakatost.

2022. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!