Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azok, akik jól vezetnek hol...

Azok, akik jól vezetnek hol gyakorolnak, mitől válnak azzá?

Figyelt kérdés

Hol lehet gyakorolni a kitérő manővereket, az olyan szituációkat, amik jól jönnek vészhelyzetben?

Elhiszem, hogy a reflexek fejlettsége a kulcs, de az csak egy. Autót vezetni és a gyors reakciót igénylő mozdulatot vezetés közben, pláne nagyobb, haladó sebességnél lereagálni meg kettő...

Vagy a rutin és az évek, ahogy mondani szokás "megedzi" a sofőröket?



2022. márc. 2. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Sok vezetés és vezetéstechnikai tréning.
2022. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

csak vezetéstechnikai tréningen lehet ezeket gyakorolni

de sokkal többre mész defenzív közlekedési stílussal, mint tökéletes reflexekkel és vezetéstechnikával. Persze ha mindkettő megvan, az a legjobb.

2022. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
6%
Figyelj nincs jogsim 10eve vezetek lassan igazabol csak rugom neki varosba országúton es megyek es nem felek es g*ci jol vezetek jarok drift versenyekre :)
2022. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez több részből áll...


1) alkalmasság. Van aki mondjuk ha 18 eves korában elkezdi a vezetést akkor le tudja tenni a jogsit.


2) érzék. Van aki pár ezer km utan jobban vezet, mint az aki mondjuk 10 éve koptatja az kmeket. !Fontos, hogy nem arra gondolok aki magáról gondolja, hogy jól nyomja es nagyon f.sza, es meg a haverjai is sorban térdelnek, hogy mekkora "szállitó" a srác/leány, hanem ép felnikkel, karosszériával 0 neccel eli a hetköznapokat

3) szerencse. Na az ami elengedhetetlen. Minden rutinos 100millió km baleset nelkül tipusú embernek van ilyen sztorija.


4) kepzések. Ez az, ami felnyitja a túl magabiztosak szemet, ha mashol nem, hat legbelül. A rantópad nem hazudik. Azonban ez mar szerintem csak a tehetségesebbje számára ad pluszt, vagy az alázatosabbaknak. A többiek csak szenvednek es lehár az idő.

2022. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Közúton vezetésnek 2 oldala van. 2 részből áll össze, hogy valaki jó vagy rossz sofőr. Egyik, talán kevésbé fontos, az általad is említett dolgok, mint amilyen a jó reflexek, hirtelen manőverek, vezetéstechnika. Másik, hasonlóan fontos dolgot talán úgy lehet összefoglalni, hogy "útstratégia". Ez a döntéseink összessége, "defenzív vezetés" is effektíve ide tartozik.

Ideális esetben, ha jó az útstratégiád, sose kerülsz olyan helyzetbe, ahol a másikra (technikai tudás) szükséged volna. Mivel nem egy ideális világban élünk, ezért kellhet a technikai tudás, amikor más által okozott necces helyzetbe kerülsz, tudj hárítani.

Nyilván a kettő együtt tesz valakit jó sofőrré (közúton). Az előbbit vezetéstechnikai tréningeken lehet biztonságosan gyakorolni, az utóbbihoz meg egyrészt rutin, másrészt tudatos vezetés szükséges.

2022. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4. Hez meg, az sem mindegy milyen kocsi... nem állitom, hogy az akinek van tolatókameraja pl az kevesbbé tud vezetni, de egy sedan eseteben sokkal könnyebb dolga van. Ugyan igy az olyan hibakkal, aiket megbocsájt az elektronika, vagy a futómű.
2022. márc. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A vezetéstechnikai tréning drága, de rendkívül szemnyitogató és remek szórakozás :)
2022. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

A véremben van 😅😅

Amúgy vicc nélkül, én pl ovis korom óta már betegesen autómániás voltam, valamiért ez belém lett kódolva. Tisztán emlékszem, ilyen 8-9 éves koromban úgy ültem az autokban, hogy végig a sofőrt (apámat legtöbbször) figyeltem, hogy mit és hogy csinál. Most felvált, levált, lassít, gyorsít, stb. Figyeltem a forgalmat, tudtam mikor és mi miért történik. Mire jogsim lett, már kis túlzással rutinom volt gyakorlatilag, csak az autó irányítását kellett elsajátítanom, ami nagyon hamar ment. Emiatt van is egy "hülye" reflexem, mégpedig hogy fárasztóbb számomra utazni egy járműben, mint vezetni, mert mindig csak az utat nézem... Szóval aki eddig sosem volt erre kiváncsi, és csak most kezdi nulláról, nagyon sok ilyen "rutint" be kell pótoljon, hogy kialakuljanak ezek a dolgok.

2022. márc. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyors reakciót és helyes döntéshozást, "menekülőút valasztást" nem vezetés közben fogod megtanulni, akkor már késő.

Ez már egészen kisgyermekkortól kezdődik, aki sokat rohangál, fogócsakázik, stb, majd később biciklivel is folytatja az őrültségeket, annak kialakul a térlátasa es a reakcióképessége az ilyesmihez.

A jármű kezelése az amit gyakorlással kell megtanulni, de pl abban is rengeteget segít ha szimulátoro vagy kicsit élethűbb számítógépes jétékokkal játszol.

2022. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kérlek alásan a ferihegy melletti földúton tanultam 12 éves koromban, de a véremben van, ellentétben a lakatos alehandróval
2022. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!