Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A ralisok miért nem éjjel...

A ralisok miért nem éjjel gyakorolnak?

Figyelt kérdés
[link] Nem értem minek kell bohóckodni az illegális útzárral. Ha kimenne éjszaka nem kéne lezárni az utat, mert az autók lámpái miatt előre lehet látni a közeledő autót, és a vadak miatt sem kell tartani, mert az autó (feltételezve hogy hangos sportkipufogó van rajta) hangja elijeszt minden vadat a közvetlen környékről.
2015. jan. 24. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Komoly a kérdés? Azért mert sötét van.. Van fényszoró a kocsin, ez igaz, de közel sem olyan jók a látási viszonyok mint nappal. Életveszélyes éjszaka száguldozni.
2015. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én már több éve ugyanazon az útszakaszon járok hazafelé, és éjjel mindig sokkal gyorsabban szoktam menni. Ha ismered a kanyarok ívét, kátyúk helyét, szinte teljesen mindegy hogy nappal vagy este mész.
2015. jan. 24. 19:30
 3/18 A kérdező kommentje:
Első neked napközben is életveszélyes lenne száguldanod...
2015. jan. 24. 19:34
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Este lehetnek biciklisek, gyalogosok, akiket nem látni, és a nagy tempó miatt 180-200 km/h kanyarok előtt nagy fényerő kell, reflektorral kell menni végig, és nem látnád a közeledő autók fényét, ugyanolyan lutri.

Szerintem meg az lenne a megoldás, hogy kevés pénzből le lehessen 1-2 órára legálisan zárni az adott útszakaszt, rendőrségi engedéllyel, és mindenki biztonságosan mehetne.

2015. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

A kérdező kommentje:


Én már több éve ugyanazon az útszakaszon járok hazafelé, és éjjel mindig sokkal gyorsabban szoktam menni. Ha ismered a kanyarok ívét, kátyúk helyét, szinte teljesen mindegy hogy nappal vagy este mész.


A halálos balesetek egy hányad pont ebből származik. Gratulálok!

2015. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Alex Fly ***** válasza:
100%
A kérdés helyesen: a ralisok miért a közúton gyakorolnak? A többi csak fingfűrészelés...
2015. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is kiakaszt, tulajdonképpen mi a retkes fäszért kell közúton gyakorolnia a ralisoknak? Van egy csomó, közforgalom elől lezárható nem védett erdős és mezőgazdasági területe az országnak, vannak erdészeti útjaink, ezeket kellene a tulajdonostól kibérelni és gyakorlásra használni. A gyalogosforgalom sem feltétlenül akadály, azért a legtöbb ilyen terepet belátható számú másik út vagy ösvény keresztezi, amikhez elég egy-egy diákmunkást kiállítani óránként 500 Ft-ért, aztán mindenki boldog. Nyilván ehhez az kell, hogy összejárjanak a ralisok, hiszen akkor ezeket a költségeket jobban szét lehet dobni. Az ilyen magányos huszárok tényleg veszélyesek mindenkire és semmi keresnivalójuk a közutakon.
2015. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ralisok nem gyakorolhatnak közúton ha nincs rá engedély és hatósággal ,nem haverral ! le nem zárják az utat.

Mások hülye és drága hobbija miatt miért kell a közlekedőket akadályozni? Menjen lezárt versenypályára,ha rallizni van pénze akkor erre is fussa..

2015. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
7.: Én ezt pont ellentétesen gondolom, hogy nincs helye a ralisoknak közúton. Ők is fizetik az adót, amiből a közutak épülnek fel. Viszont abban tényleg igazad van hogy össze kéne fogniuk. Annak is lenne értelme, ha alkalmanként a kevésbé forgalmas utakat hivatalosan lezárnák. Mondjuk vasárnap délután amikor egyébként is kevés autó van. Aztán aki akar rámehet és nyomhatja ahogyan akarja. Időközönként indítanák az autókat, kategorizálva lennének, a résztvevők pedig összedobnák a pénzt. Ez így élhető lenne és biztosan lenne rá igény.
2015. jan. 24. 20:56
 10/18 anonim ***** válasza:

"Én már több éve ugyanazon az útszakaszon járok hazafelé, és éjjel mindig sokkal gyorsabban szoktam menni."


Na ezért vagy te csak egy hülyegyerek, aki MÉG nem okozott balesetet, és nem komoly versenyző.

2015. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!