Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H-nál (2010-es,...

Opel Astra H-nál (2010-es, 1.6os benzines) melyik pólus melyik? Melyik a felső pólus, ahogy szemben állok az autóval és melyik az alsó, testhez közelebb eső pólus?

Figyelt kérdés

Akksit akarok venni, 18 ezrem van a célra. Ezt néztem ki, csak nem tudom a pólusokat, mert van jobb és bal pólusos is. [link]


https://www.youtube.com/watch?v=o4FQ4rDnTV4


2022. márc. 4. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
2022. márc. 4. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindig a piros a pozitív. Nálad a bal oldali saru a piros, így az a pozitív, szóval bal+ akkut keress. Amit linkeltél, az jobb+, nem jó.


De amúgy a méretére nagyon figyelj az akksinak, ugyanakkora legyen, mint a régi/gyári. Ha egy picivel más méretű az, amit nézel, akkor a mostanihoz viszonyítsd hozzá, hogy az az eltérés belefér-e. Illetve figyeld azt is, hogy az akkun a saruk süllyesztettek-e, vagy sem.


A legbiztosabban akkor járnál, ha például az Unix keresőjében az autód pontos adatai alapján keresnél akkut, mert az szinte biztosan jó lesz. Persze az Unix az drága, de onnan ki tudod másolni a kinézett akksi márkátáj/típusát, vagy cikkszámát és ez alapján rá tudsz keresni Google-ön, hogy hol tudod megvenni olcsóbban.

2022. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a gyárit régen cseréltem, nem tudom milyen volt. Most ami benne volt, 3 évig bírta, az 55 AH-s volt.
2022. márc. 4. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok: elnézést, rosszul mondom. Az Opelnél egy kicsit okosabbnak kell lenni pólust illetően, mivel hosszában van betéve. Általában szemből kell nézni, hogy jobb vagy bal pozitív, de ennél nincs jobb és bal, csak "alsó" és "felső". Nálad az autó bal oldalánál állva kell nézni az akkut, így pedig jobb+ lesz. Jobb+ akkut keress, amilyen a linkelt is. De amiket írtam, arra figyelj oda.


Egyébként rákerestem neked, Unix keresőből a 24 ezres Bosch akksit itt 18-ért árulják: [link]

És hát ugye egy Bosch akksi mégiscsak jobb, mint egy "D.A.B", amiről még soha nem is hallottam.

2022. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Évekig ez volt benne. [link]


Most is töltöm, de szerintem halott. Legalábbis múlt héten pénteken már nem vette fel a munkát, rátettem töltőre, 1 nap alatt feltöltötte. Visszatettem az autóba és máig bírta, ma reggel megint lemerült, s most újra feltettem a töltőre, de most 1 óra alatt jelzi az akksi töltő, hogy fel van töltve. De gyanús, hogy kuka az akksi.

2022. márc. 4. 17:15
 6/6 A kérdező kommentje:
4. Köszi szépen. Megnézem. Remélem csak az akksi halott.
2022. márc. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!