Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom kezdőként a...

Hogyan tudom kezdőként a figyelem megosztásomat fejleszteni?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogsim és eddig mindig úgy voltam vezetni, hogy apukám ott ült mellettem. Én belülről teljesen nyugodtan érzem magam, ő viszont azt látja, hogy még túlságosan koncentrálok vezetés közben és nem mindig gondolkodok kellően előre, és egy kicsit összezavarodok, pl. amikor megyünk valamerre, ahol már sokszor voltunk együtt (nem napi szinten, de havonta, kéthavonta egyszer biztosan), csak ő vezetett én meg az anyóson ültem. Fejből tudom amúgy az útvonalat, de amikor én vagyok a volán mögött nem vagyok mindig biztos, hogy melyik lehajtón kell lemenni, vagy most éppen melyik kijárat kéne az adott körforgalomból, ezért folyton kérdezgetem, hogy ez kell-e vagy a későbbi, vagy most melyik. Szerinte még nem tudom megosztani úgy a figyelmemet, ahogy azt kéne. Mondta, hogy nem várja el tőlem másfél hónap után, hogy úgy vezessek, mint ő 25 év után, de azért próbáljak meg azon dolgozni, hogy jobban meg tudjam osztani a figyelmemet. Azt mondta, egyedül még nem enged el, de szerinte jól vezetek, jók az alapok, a gondolkodásom, a kocsi kezelésem, tehát fixen tőle örököltem a vezetési tudásomat (csak ő vezet a családban, neki van páv 1-e, sűrűn megy mkj-vel, rendszeresen jár tréningekre, képzésekre), csak bizonytalannak lát még. Mivel tudok ezeken dolgozni, hogy jobban tudjak figyelni több dologra? Bármi tippet szívesen fogadok.

2022. márc. 5. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
kialakul majd
2022. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"nem vagyok mindig biztos, hogy melyik lehajtón kell lemenni, vagy most éppen melyik kijárat kéne az adott körforgalomból"


A vezetés technikai része túlságosan leköti a figyelmedet. Nem a táblákra, és az úticélra figyelsz.


Röhögni fogsz ezen a kérdéseden pár év múlva.


"Azt mondta, egyedül még nem enged el"


Én se engednélek el a saját autómmal.

2022. márc. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sosem leszel magabiztosabb,ha ott ul melletted valaki aki kisegit.

Indulj el szep fokozatosan egyedul,eloszor rovid tavokra,lehetoleg ne csucsforgalombam.aztan szepen egyre nagyobb tavokra.

Ha egyedul vagy rakenyszerited magad,hogy mindenre is figyelj.nem lesz kire tamaszkodnod.

2022. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!