Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hegyes, dombos helyre és...

Hegyes, dombos helyre és autópályára mennyi lóerős benzinmotoros autó megfelelő?

Figyelt kérdés
Az autópályán is nagyon nagy emelkedők vannak, nem nagyon szeretnék szenvedni a dombokkal, szóval ne kelljen visszaváltogatni és lassulni a dombon felfele ötödikben. A fogyasztás is számít, szóval optimális lóerő tartományt írjatok légyszíves. Max. 9 liter/100km autópályán-országúton.
2022. márc. 6. 22:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%

Ausztriában élek, itt használtam 2 évig egy Mazda 2-est 1.3-as motorral és 75 lóerővel és mindenhova bőven elég volt. 🤷‍♂️ Autópályán se volt baj, meg hegymenetben se volt baj, akkor se, amikor az égnek állt az autó orra, mert olyan emelkedő volt. Fogyasztás meg 7 liter volt ha nyomtam neki néha jobban.


Szóval röviden: nagyon könnyen fogsz erre megfelelő autót találni. Apám Mazda 3-asa is ilyen, csak az még emellett sokkal csendesebb is, mert újabb, mint a 2-es volt, illetve erősebb is, pláne nincs vele gond. Úgyhogy vehetsz bármit, mivel a 75 lóerő elég már, így csak azt mondom, hogy az alatt ne. De 100 fölött már minden jó lesz.

2022. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
98 lóerős autóm nagyon szenved a dombokkal. Akkor lehet valami gond a motorjával?
2022. márc. 6. 22:16
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

Azt mondják kb. 120LE-től felfelé az ideális. De igazából jó vezetéstechnikával egy 1000 köbcentis 70lovas kocsival is bejárható egész Európa.

Ha nincs anyagi korlát, én kb. 120LE-t ajánlok. Amire még figyelni érdemes, gyakori hegyvidéki használatra szárazkarteres motorkonstrukció javasolt.

2022. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%
2-es, azért függ a váltótól is, az autó súlyától is, így nehéz megmondani, de nekem furcsa, hogy neked közel 100 lóerős autód szenved. Szerintem annak mennie kéne. De ahogy 3-as is írta, 120 már biztos rendben lesz. A lényeg, hogy nem kell annyira rengeteg erő, nyugodtan vehetsz 120, esetleg 150 lóerőset, annak már biztos gond nélkül mennie kell. 👍
2022. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Kérdező ha 98 lovas az autód akkor valszeg 1.5ös almerad van ahogy nekem. De akkor tudod irgalmatlanul hosszúak az áttételek. Nem véletlenül 50nél szabályoz le egyesben és olyan 105 nél kettesben. Lehet vele haladni de ahhoz pörgetni kell és nem kell olyan hamar elváltani mint egy rövidebb áttételezésű autónál.
2022. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
#5 Talált, igen. Nem szeretem, hogy ennyire pörgetni kell hogy menjen. Miért ilyen hosszúak az áttételek? El van rontva, vagy direkt? Ha direkt, akkor mi az oka?
2022. márc. 6. 22:48
 7/35 A kérdező kommentje:
#3 Mit jelent az hogy szárazkarteres?
2022. márc. 6. 22:50
 8/35 anonim ***** válasza:
Nincs elrontba ez ilyen. De nem mind1 hogy egy adott sebességnél milyen fordulaton dolgozik a motor. Külterületen ha 80al mész is csak 2 ezret forog ötödikbe. Pályán 120nal olyan 3ezret, 180nál pedig 5ezret. Csak 100as omw benzin rakok bele és hajtva is van nincs ellustulva, nem panaszkodok hogy nem tudok vele dinamikusan haladni, amire kell elég. A baj inkább a rozsda. Egyébként egy haverom egy ezres yarissal járt sok hegyes vidéken. Azért nézesd át az almerat hogy minden rendben van e motorikusan.
2022. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
#6 Ilyen a benzinmotor karakterisztikája, ha üzemmeleg, akkor semmi baja nem lesz a magas fordulattól. Az előző kocsim 1.4-es 97 lóerős volt, normál gyorsításnál 3 ezer körül váltottam fel, 4400-nál adta le a max nyomatékot, 6000-nél a max teljesítményt. Ha nem ült benne 4-5 ember, akkor mindenhol elég volt az ereje, de igen, pörgetni kell.
2022. márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Így van ahogy a 9es mondja!
2022. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!