Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent ha indítás előtt...

Pankix123456788 kérdése:

Mit jelent ha indítás előtt az autó egy szervizkulcsot mutat és ír 1600km?Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok

Adott egy 2005 skoda octavia 1.6 benzines auto.

Indítás előtt az oracsoporton a kis kijelzőn mutatja hogy 1600km tudok menni (fekete szervizkulcsot mutat)

Miután elinditom az autót éltünk.

A műszerfalon semmilyen hibakód lámpa nem világít.

Jelenleg 167ezer km van benne

160ezernel történt az olajcsere stb

Kérdeztem a szerelőt megnezte a kocsi papirjait vezérlést majd 180ezernel kellesz cserélném.

Mire gyanakodhatok?

Lehetséges hogy nem irtak át az olajcseret?

Mire gyanakodhatok?

Az auto tökéletesen működik nem vettem észre rajta hibát.

Este indulnék Pestre Németországból

750 km merjek vele elindulni vagy inkább várják és menjek szervizbe?



2022. márc. 11. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem jelent semmit, én már nem is törlöm! (Gyújtáskapcsolóval , meg vagy az óra vagy a napi számlálóval kell közben szórakozni.) A szervízintervallumokra figyelmeztet, valami időszakos karbantartás esedékes ennél az óraállásnál.
2022. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Olajcserét mutatja.
2022. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Mire gyanakodhatok?"

Legjobb lenne megnézned a használati útmutatóban, hogy melyik jelzés mit jelent.

De lehetséges, hogy a számítógép 8600 km-es olajcsere periódust tart szükségesnek bizonyos üzemeltetési körülmények esetén. Tipikusan ilyen a sok rövid út és az átlagosnál gyakoribb városi használat.

2022. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kerestem az internetet a hibakodokat de nem találtam azt amit nekem mutat.

Munkába járok vele persze szoktam pályára is menni vele de nem nagy távokra.

2022. márc. 11. 14:38
 5/8 krwkco ***** válasza:

Eddig nem írtál semmit hibakódokról. Az olajcsere figyelmeztető jelzés az nem hibakód.

Inkább letölthető használati útmtatót keressél. Vagy a Porsche Hungáriánál vagy Skoda Octaviás fórumon.

2022. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem BMW-hogy figyelje az olaj minőségét! Ez csak egy sima Szervizesedékeség, időszakos karbantartás figyelmeztetés, DE NEM HIBA ! Ha nem törlik, akkor sem fog megállni az autó. Be van neki állítva, hogy milyen időszakonként kell karbantartani, és mit kell átnézni, ellenőrizni aztán vagy megcsinálják, vagy jó magyar szokás szerint "ráér az még". Itt van előttem a kézikönyv. De megtaláltam online verzióját is



[link]


[link]

2022. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Ez nem BMW-hogy figyelje az olaj minőségét!"

Az általad mellékelt használati utasításban is benne van, hogy vannak változó olajcsereperiodusú Octaviák is (136. oldal). De ez nem jelenti, hogy valami olajvizsgáló laboratórium lenne az autóban. Csak mást is számol a kilométerek mellett: pl. a hidegindítások vagy más hasonló egyszerű dolgok számát is felhasználja a még futható kilométerek kiszámolásakor.

2022. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Lehet, de az olajon kívül sokminden más is van amit egy bizonyos időközönként meg kell csinálni, és ez a jelzés csak arra figyelmeztet, hogy közeledik az autó a következő karbantartási periódusához. Modernebb autóknál ilyenkor meg lehet nézni, mi az amit ilyenkor ellenőrizni, cserélni kell, de itt ilyen nincs, hanem meg kell nézni adatbázisból, hogy minek jött el az ideje, majd törölni a jelzést, tehát butaság egyből rávágni, hogy az olajcserére reklamál.

2001-es,1.6-os Octaviám van ;), és volt mikor olajcsere után 1 hónappal jött fel a jelzés, és akkor épp valamilyen általános ellenőrzést kellett elvégezni annál a kilóméternél.

2022. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!