Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rázhat a vadi új kuplung?

Mitől rázhat a vadi új kuplung?

Figyelt kérdés

A remegés arányos a fordulatszámmal (érzésre mintha egy kiegyensúlyozatlan tömeg lenne a főtengelyen), és független attól, hogy a kuplung be van-e nyomva, vagy áll-e vagy halad az autó.

Sima egytömegű kuplung, és cserélve lett a teljes "kuplungszett".

Előtte simán járt a motor, most remeg. Az érzés nem hasonlít arra, mint mikor egy henger kihagy. A motor hangja ezt leszámítva olyan mint előtte, az ereje, fogyasztása is.

Sajnos azért kell itt feltegyem a kérdést, mert markánsan zavaró a jelenség, a motor magasabb fordulaton az előző állapothoz képest kb félelmetesen hangos, ennek ellenére a szerelő nem érzékeli a jelenséget.

Mi lehet ez?

Új váltó került bele, új kuplung, új vezérlésszett.

Létezik esetleg olyan, hogy az új váltóban el van hajolva a nyelestengely? Vagy nem központos az új vezérműszíjat hajtó fogaskerék?

Van valami jellemző probléma ami ilyet okoz?



2022. márc. 21. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha álló helyben benyomod a kuplungot és sebességbe teszed, akkor a váltó már nem lehet mert megáll minden része.

Talán a kuplung lett rosszul feltéve, de még ilyet nem is hallottam.

Már pedig ha így van akkor az szét fog hullani rövidesen.

A vezérlés azt nem lehet rosszul fel rakni mert azt észre lehet a motoron venni.

Én az enyémet csak egy foggal raktam el akarattal, de 5 perc alatt annyit füstölt hogy telelett az udvar, majd meg fulladtunk.

Maga a vezérlés fogaskereke meg nem tud ütni.

Amotor hogy meglett emelve, a gumi bak nem szakadt fel?

Másra én nem tudok gondolni.

AKkor a lendkerék is cserélve lett?

2022. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Ha álló helyben benyomod a kuplungot és sebességbe teszed, akkor a váltó már nem lehet mert megáll minden része."

- A rezgés ebben az esetben is változatlan.

"Már pedig ha így van akkor az szét fog hullani rövidesen."

- Egy ilyen eset károsíthat még valamit a kuplungon kívül? Erőltessem a szétszerelést (akár ráfizetéssel, megelőzve a későbbi komolyabb károkat)?

"Amotor hogy meglett emelve, a gumi bak nem szakadt fel?"

- Egyik gumibak nagyon repedt volt, kapott a biztonság kedvéért egy másikat. Az új nyilván keményebb, jobban átviszi a rezgéseket is. Azomban ez egy olyan markáns rezgés, hogy észrevehető lett volna előtte is. Kis fordulaton remegnek a motor vezetékei is, a beavatkozás előtt az ötforintos helyben maradt rajta.

"AKkor a lendkerék is cserélve lett?"

- Tudtommal nem. A cserélt dolgok listájában nincs lendkerék.


Ezt a nem központosan feltett kuplungot kérdeztem a szerelőtől is. Ő azt mondta ha nem lenne központos, akkor nem menne rá a váltó. (nem egészen értettem a következtetést, ennyire nincs ott holtjátéka a dolgoknak? egytengelyűségre kell legyen valami tolerancia, akkor viszont véletlenül lehet kismértékben excenteres az összeszerelés is, engednie kell az összerakás. vagy nem? nem tudom, laikusként kérdezem ezt.)

2022. márc. 21. 16:27
 3/10 A kérdező kommentje:
A kuplung széthullásától kevésbé tartok, hulljon szét, az garis probléma, nem az én bajom. Sokkal inkább tartok attól, hogy ezzel az egésszel akkora túlterhelésnek teszem ki a főtengelyt vagy annak a csapágyazását, hogy sokkal nagyobb károm lesz mintha (legrosszabb esetben) kifizetném a csere munkadíját mégegyszer.
2022. márc. 21. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
A helyedben elvinném szerelőhöz, hogy szedje szét illetve előtte ő is nézzen rá a remegésre.... persze másik szerelőhöz!!!
2022. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a megfejtés valószínűleg a kismértékben elrakott vezérlés lesz. Az autó természetesen másik szerelőhöz kerül.
2022. márc. 25. 15:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Megnéztük a vezérlést, tökéletesen jelen van, nem amiatt remeg. Nem maradt sok értelmes magyarázat. A kuplungot rosszul feltenni a központosító miatt nem lehet. Következő hétvégén leveszem a váltót, és kiderül mit találok.
2022. ápr. 19. 09:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Központosító nélkül is fel lehet tenni, max nehezebben fog bemenni a váltó a helyére, ez nem oszt nem szoroz a remegést illetően :)


De tényleg az a fura, hogy benyomott kuplungnál sebességbe rakva is csinálja... már pedig akkor a kuplungtárcsa nem forog, csak a főtengely és a végén a lendkerék.

2022. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bármit lehet (csak erő kell hozzá), na de előfordulhat, hogy elfelejtették feltenni a központosítót (ez egy nem is rossz hírű márkaszerviz)? Képtelenségnek tűnik.

Bár tényleg olyan dolgok maradnak már csak, mint a leszedett és leejtett lendkerék.

(mindig csinálja, amint a motor forogni kezd. elengedett gázzal is, gyújtás nélkül (elfordított kulcs) is. egyre jobban ez egy excentrikus forgó tömegnek tűnik)

2022. ápr. 19. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a kuplung központosító egy szerszám? :D

Tehát nem a kuplung része.... csak segíti a váltó könnyebb felrakását.


Igen, egy leejtett megsérült lendkerék kuka.

Én amikor szedtem le a kettőstömegűt akkor sikerült az egyik csavarját elcseszni és meg kellett vágnom, hogy ki tudjam szedni illetve jól meg tudjam húzni (Minimális vágás persze).

Másikat nem mertem betenni nehogy már ez akkora súlykülönbséget okozzon, hogy berezonáljon...

Újat megint úgy kellene, hogy 7-db-ot venni és 1000 ft darabja :D


Gyanús, hogy valami a lendkerekeddel lett.

2022. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mégis a vezérlés volt. Még akkor leszedtem teljesen, újra felrajtam. Akkor vettem észre, hogy kétféle motorhoz tartozó jelölés van egymás mellett. Valószínű, hogy a "rosszat" sikerült nekik megtalálni. A kettő közt 2 szíjfog különbség van. Nagy szerencse, hogy ennél a motornál a dugattyúk tetejében elfér a benyitott szelep. Cseréltem nemrég olajszivattyút is, mert a szerviz óta csepegett a tengelyénél (kértem a cserét mert szivárgott, de azt hittem csak nem csinálták meg). Széjjel volt karcolva meg feszegetve az egész háza, a tömítés felfekvő felülete, meg beleszakadva a gyári tömítés darabjai. Kapott egy újat mindenestől, azóta oké minden :)
dec. 2. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!