Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van vákuum a vezérmű...

Mitől van vákuum a vezérmű tengelyeknél?

Figyelt kérdés
Skoda octavia 1 1.4 16v BCA motorkódú motor van benne most vettük cseréltünk olajat és arra lettünk figyelmesek, hogy járó motor mellett az olajsapkát képtelenség levenni akkora vákuum van benne 2 kézzel nem bírtam lehúzni. Ugyan ez a motor van a 4-es golfomban 40 ezer km van a motorban ott ilyen nincs simán le tudom venni.
2022. márc. 27. 07:40
 1/7 krwkco ***** válasza:
100%

Elromlott a PCV vagy más néven karter szellőző szelep.

Érdemes cserélni mert a hibája nagy olajfogysztást okoz.

2022. márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Addig pedig jobb ha nem teszitek rá a sapkát amíg megnem javitottátok a hibát, mert valóban megeszi az olajat.
2022. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy az jót tenne. Attól könnyebben kialakulna egy erős légáramlás és a szelepfedél alatti olajcseppekkel teli levegő nagy mennyiségben áramlana a szívócsőbe.

Én visszatenném a sapkát és minél előbb cserélném a szelepet. Az a néhány napos olajfogyasztás nem számít. Vagy a vasárnapra tekintettel megpróbálnám kioldani a szennyeződést a szelepből. Hátha csak a trutymó akadályozza a mozgását.

2022. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rálestem az Unix kínálatára, és még raktáron sincs nekik, így ha tényleg az a gond, akkor kitakarítós lesz. Ahogy nézem elég egyszerű szerkezet, membrán sincs benne.

Egy fújással le lehet csekkolni, hogy zár-e rendesen.

[link]

2022. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
Megírod, majd hogy lecsökkent-e a vákuum az olajsapkánál?
2022. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kitakarítottuk a szelepet így már le bírom venni de még mindig van egy kis vákuum.
2022. ápr. 3. 11:36
 7/7 krwkco ***** válasza:

Ezek szerint javult a helyzet.

A PCV szelepnek az a feladata, hogy zárt pillangószelepnél, amikor a legnagyobb a vákuum a szívócsőben, lezárjon. Hogy a motor ne szívjon be túl sok kartergázt és olajat. Gázadásnál, közepes vákuumnál kinyit, szóval némi vákuum normális.

Ennek ellenére én nem szoktam érezni, hogy az olajsapka "ragadna". Igaz, hogy nem sokszor vettem le eddig járó motornál.

2022. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!